Od 23 września 2013 r. gazetka na korytarzu szkolnym: JAK SIĘ UCZYĆ?

To oczywiste, że uczymy się wszyscy przez całe życie, niezależnie od naszych predyspozycji rozwojowych i indywidualnych. Człowiek uczy się nadal po ukończeniu szkoły, niemalże „do końca swoich dni”. Nawet najzwyklejsze obserwacje wskazują nam na różnice między efektami uczenia się osób poddawanych tym samym oddziaływaniom. Ważne jest, aby każdy z nas orientował się od czego zależy jego efektywność uczenia się, aby rozwijał w sobie zdolność samokształcenia, a nawet nauczania. Wiele bardzo różnych uwarunkowań i czynników wpływa na efekty uczenia się, dlatego informacje na ten temat wydają się niezbędne, abyśmy mieli możliwość świadomego doboru metod, które zostały dotychczas poznane naukowo. Dostosowanie odpowiedniego sposobu nauki staje się możliwe tylko wtedy, kiedy rozumiemy środki jakimi się posługujemy, zdajemy sobie sprawę z ich roli i mechanizmów działania.

Stude, non ut plus scias, sed ut melius.
Ucz się nie po to, żebyś wiedział więcej, ale żebyś wiedział lepiej.

Seneka: Epistulae morales ad Lucilium

Zachęcamy do głębszej analizy prezentowanych materiałów!