Od 22-24 maja 2013 r. MAJOWE DNI Z KSIĄŻKĄ 2013.

Zapraszamy całą społeczność szkolną na kiermasz nowości, spotkania i dyskusje o książce do czytelni szkolnej.
SIĘGNIJ PO WSPOMNIENIA, REPORTAŻE, PAMIĘTNIKI, ESEJE, FELIETONY, RECENZJE I OPOWIEŚCI...
ZAFASCYNUJ SIĘ PIĘKNYM SŁOWEM!

Przypomnijmy sobie, że książka pobudza, rozwija i inspiruje wyobraźnię, wzbogaca język, słownictwo, wyrabia umiejętności słuchania i mówienia, doskonali pamięć, zaspokaja ciekawość przestrzeni, oswajając z kształtami i zjawiskami zachodzącymi w otaczającym nas świecie, stymuluje umysł człowieka i pozwala nam zrozumieć siebie i świat. Książka umożliwia ekspresję emocji, uczuć, przynosi wiedzę i wzorce moralnych zachowań, edukuje ku samodzielności myślenia, staje się przewodnikiem, który przygotowuje czytelnika do aktywności na przestrzeni dorosłego życia, bywa kluczem do wiedzy i sprawności umysłu.

Przypomnijmy sobie także, że biblioteki, to placówki w których można wypożyczać książki, multimedia i czasopisma do domu lub korzystać z nich na miejscu. Można tam także słuchać muzyki, korzystać z Internetu, kserować, skanować i drukować różne materiały, uzyskać informacje na różne tematy, rozwijać zainteresowania, uczyć się nowych umiejętności, poznać ciekawych ludzi, uzyskać pomoc w nauce, także miło spędzić czas wolny.

Dzisiaj oprócz tradycyjnych miejsc udostępniania książek funkcjonują również biblioteki wirtualne (cyfrowe, elektroniczne, internetowe) umożliwiające udostępnianie w sieci nie tylko publikacji takich jak czasopisma elektroniczne, audio-booki i e-booki, ale także zdigitalizowanych tradycyjnych publikacji papierowych, takich jak czasopisma, książki, mapy, rysunki, zdjęcia itp.

Biblioteki cyfrowe zapewniają przetrwanie tych wyjątkowych skarbów jakimi są książki i zawarta w nich wiedza o świecie, tradycji i kulturze, chroniąc od zniszczenia i zapomnienia, zapewniając unikatowym zbiorom ponadczasowość i nieśmiertelność. Wirtualne biblioteki powodują, że ich użytkownicy stają się rzeczywistymi członkami globalnej społeczności, wykazują tolerancję i szacunek dla różnych kultur, języków, zachowań i pomysłów.
Cyfrowe skarbnice stają się coraz bardziej popularne w Polsce i na całym świecie.

ODWIEDŹ BIBLIOTEKĘ SZKOLNĄ I ODKRYJ CZYTANIE NA NOWO!