Od 15 kwietnia 2013 r. gazetka DZIEŃ ZIEMI 2013.

Dzień ten obchodzony jest 22 kwietnia, tym razem pod hasłem: ELEKTROODPADY - PROSTE ZASADY - w naszej szkole połączony z PROJEKTEM EKOLOGICZNYM „STAŃ PO ZIELONEJ STRONIE MOCY”.

Właściwe postępowanie ze zużytym sprzętem to ochrona środowiska oraz oszczędność surowców naturalnych. Zachęcamy więc do segregacji odpadów i zaangażowania się w tegoroczne obchody tego święta w naszej szkole, a będzie to:

1. Gazetka o elektroodpadach.
  2. Prezentacja tematyczna przygotowana przez uczennice kl. I c.
  3. Szkolna zbiórka elektrośmieci do przetworzenia.

Do 23 czerwca 2013 r. uczniowie II LO będą zbierać:

• płyty CD oraz DVD – wartość 1 pkt
  • opakowania po płytach CD i DVD – 2 pkt
  • telefony komórkowe – 5 pkt
  • ładowarki do telefonów – 3 pkt
  • baterie – 1 pkt

Przypominamy, że Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone od 1970 r., obecnie w około dwustu krajach na całym świecie. W Polsce początek obchodów to rok 1990. Tradycją jest finałowy festyn w Warszawie. W tym roku podczas Dnia Ziemi upowszechnia się właściwe postępowanie z elektroodpadami, zachęca do segregowania oraz informuje o korzyściach z recyklingu i odzysku Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego (ZSEE).