jFontSize
A- A A+

„Aby użyć słów Babci, biblioteka to miejsce gęsto zaludnione przez różnych autorów, żyjących i nieżyjących, którzy obcują ze sobą grzbiet przy grzbiecie. Tyle że książki same w sobie są milczące. Zachowują martwą ciszę, dopóki ktoś ich nie otworzy – dopiero wtedy zaczynają snuć swoje historie, pomału, partiami, zawsze ujawniając akurat tyle, ile jestem w stanie przyswoić”.
Won-Pyung Sohn „Almond. Ten, który nie czuł”

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa szkolna biblioteka wzbogaciła się o 571 książek. Są to głównie książki beletrystyczne, poradniki, książki popularnonaukowe i lektury szkolne.
Dziękuję bardzo uczniom i uczennicom, którzy wznieśli swój wkład w realizację programu, tj. proponowali tytuły książek, które warto kupić, pieczętowali nowości, okładali w folię, pisali recenzje. A są to: Kamila Kądziołka, Marcelina Wójcik, Bartosz Sułek z kl. II A, Weronika Rus i Aleksandra Lech z kl. III B, Klaudia Grabowska, Paulina Dobroń i Amelia Legiejew z kl. III c, Amelia Jabłońska, Wiktoria Hawro, Natalia Jarosz, Aleksandra Zadka, Małgorzata Stanisławska z kl. IV D. Gorące podziękowania należą się również wszystkim nauczycielom, którzy wsparli i zaangażowali się w realizację zadań związanych z realizacją programu. Ich wkład jest niezastąpiony w kształtowaniu nawyku czytania i rozwijaniu zainteresowań literackich uczniów.
Zapraszam do biblioteki, wypożyczajcie i czytajcie zakupione nowości (i nie tylko).