Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w środę, 20 października 2021 r., odbył się w czytelni szkolnej X Konkurs na prezentację książki, który co roku przebiega w II LO pod hasłem: Książka daje nam tym więcej - im więcej od niej wziąć chcemy. Do prezentacji zgłosiło się dziewięcioro uczniów:

1. Bartosz Grabowiec z kl. I A– Przemysław Semczuk: M jak morderca
  2. Wojciech Kruk z kl. I C- Legenda o Wilhelmie Tellu
  3. Weronika Żukowska z kl. I D – Susan Dennard: Prawdodziejka
  4. Barbara Klewecka z kl. III Ap – Terry Pratchett: Wyprawa czarownic”
  5. Hubert Gościmski z kl. III Dp– Michał Olszewski: Upał
  6. Grzegorz Franeczek z kl. III Dp - Sam Lloyd: Schronisko
  7. Oliwia Żurawska z kl. III Dp -  Demet Altinyeleklioglu: Sułtanka Kösem. W haremie
  8. Maja Nawrot z kl. II B – Victoria Schwab: Niewidzialne życie Addie LaRue
  9. Maja Mikosik z kl. II B – John Green: Gwiazd naszych wina.

Konkurs sprawnie poprowadzili uczniowie klasy III Dp: Nina Jarosz i Hubert Gościmski.

Uczestnicy  przedstawili wybrane przez siebie pozycje książkowe, zachęcając zebranych do ich przeczytania. Jury w składzie: panie profesorki: Mariola Szaciło-Mackiewicz, Małgorzata Krawczyk, Iwona Tomaszewska w swojej ocenie brało pod uwagę nie tylko dobór książki, ale także liczne walory całej prezentacji.

Przyznano następujące nagrody:

I m. – Hubertowi Gościmskiemu
II m. – Oliwii Żurawskiej

wyróżnienie otrzymali:

Grzegorz Franeczek, Maja Nawrot, Weronika Żukowska.

Nagroda publiczności powędrowała w ręce Huberta Gościmskiego.

Wszyscy uczestnicy wydarzenia (klasy I D i III Dp) uhonorowani zostali słodyczami, zwycięzcy dyplomami i interesującymi pozycjami wydawniczymi, które wręczył p. dyrektor Jacek Iwancz.
Dziękujemy wszystkim za udział w tym sympatycznym i inspirującym konkursie.