jFontSize
A- A A+

Wystawa bez tytułu. Autorki bliżej nieznane. To zupełnie bez sensu! Cały projekt wygląda jakby był dopiero w fazie tworzenia, jakby grafik zapomniał wypełnić tekstem wyznaczonych pól. Niektórzy mogą odnieść takie wrażenie. Jednak zamysł jest zupełnie inny…

Nasza wystawa przechodziła kilka etapów. Tak jak to już bywa w sztuce. Początkowo zamierzałyśmy zatytułować ją specelum. Jest to słowo pochodzące z języka łacińskiego i w wolnym tłumaczeniu oznacza lustro. Chciałyśmy, aby każdy mógł zobaczyć w naszych pracach odbicie własnego życia. Ale jak można zobaczyć w czymś postrzeganiu świata cząstkę siebie? Każdy z nas jest indywidualistą, ma własną wrażliwość… Dlatego porzuciłyśmy ten pomysł.

Dzięki temu, że nasza wystawa nie posiada tytułu każdy zainteresowany może podejść i sam go nadać. Może znaleźć sens w całości wystawy lub odnaleźć go w każdej pracy z osobna. Tak jak czuje i widzi. „Każdy człowiek jest indywidualnością i różni się nieco od innych ludzi. Społeczności, które traktują swoich członków jednakowo, szybko mogą spodziewać się problemów”.

Kamila Urban & Zuzanna Czernicka. Jesteśmy uczennicami klasy 3c (matematyczno-przyrodniczej). Jest to już nasza druga wystawa w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Banacha. Dwa lata temu mogliście zobaczyć nasze prace w wystawie pod tytułem „Synaesthesia”.

Zapraszamy Was do obejrzenia wystawy prac graficznych oraz fotograficznych. Gdzie na poszczególnych planszach zostały przedstawione zupełnie różne światy… A może nie? Każda ma inne znaczenie (przynajmniej dla nas). Chcemy, abyście indywidualnie odnaleźli emocje towarzyszące kilku kartkom na białych, zwykłych tablicach.

Zuzanna Czernicka

IMG_2319.jpgIMG_2322.jpgIMG_2323.jpgIMG_2324.jpgIMG_2325.jpgIMG_2326.jpgIMG_2331.jpg