jFontSize
A- A A+

Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy – napisał Prezydent RP Andrzej Duda w liście zachęcającym do współtworzenia dziewiątej już odsłony Narodowego Czytania.

Bohaterką tegorocznej edycji była Balladyna Juliusza Słowackiego. Wspólne czytanie dramatu odbyło się 5 września na terenie całej Polski. A 7 września w naszej szkole celebrowaliśmy to wydarzenie.

Zuzanna Czernicka (kl. III c), Martyna Czerniec, Joanna Cichocka i Norbert Sułek z kl. II bg oraz pan dyrektor Jacek Iwancz wspólnie przeczytali fragment Balladyny a efekty ich zaangażowania mogliśmy zobaczyć na Facebooku naszej szkoły.

Wcześniej przez szkolną radiolę Igor Ryglowski (kl. II dp) zapoznał społeczność II LO z ideą akcji i jej tegorocznym utworem.

Wszystkim uczestnikom Narodowego Czytania 2020 serdecznie dziękujemy.