jFontSize
A- A A+

Świat jest tkaniną, którą przędziemy codziennie na wielkich krosnach informacji, dyskusji, filmów, książek, plotek, anegdot.

Olga Tokarczuk

21 stycznia br., w miniony wtorek, przed zbliżającymi się urodzinami (29 stycznia) naszej Noblistki, m.in. Honorowej Obywatelki Wrocławia, odbył się w naszej czytelni całodzienny „Szkolny maraton ze słowem Olgi Tokarczuk”, na który składała się m.in.: prezentacja życia i twórczości laureatki literackiej nagrody Nobla za rok 2018, wystawa Jej książek, również artykułów, wywiadów, recenzji oraz projekcja filmów. Nad całością tego niecodziennego wydarzenia, z wielką wyobraźnią i wrażliwością, zapanowała Martyna Czerniec z klasy 1bg pod opieką p. prof. Marii Szymańskiej.

W naszej szkolnej skarbnicy wiedzy znajduje się 10 tytułów Olgi Tokarczuk - bez wątpienia powinniśmy wczytywać się w Jej dzieła i zrozumieć to, co próbuje nam powiedzieć. Szczególne podziękowania kierujemy również pod adresem Anastazji Lato z kl. 1bg za piękny plakat oraz Krystiana Wychowanka z kl. 2b za dozór nad sprzętem multimedialnym.

To było dla nas wszystkich prawdziwe święto!

 

IMG_6593-redni.jpgIMG_6594-redni.jpgIMG_6596-redni.jpgIMG_6597-redni.jpgIMG_6601-redni.jpgIMG_6602-redni.jpgIMG_6603-redni.jpgIMG_6607-redni.jpg