jFontSize
A- A A+

…duszą najpiękniejszych miejsc są ludzie z nimi związani, zaś Kościół Pokoju w Świdnicy od samego początku miał szczęście do naprawdę Wyjątkowych Podróżników.

Joanna Lamparska

Grudniowe spotkanie biblioteczne z uczniami klasy I Cg (w ramach  WOK-u) było interesujące i dotyczyło nie tylko wystawy Blask, nie tylko elementów czysto osobistych, w tym odkrywania inspiracji i motywacji do twórczego działania, ale i niepowtarzalnej historii tego wyjątkowego miejsca stworzonego z wiary i pasji, jakim jest niewątpliwie enklawa luterańska w Świdnicy.

Pani Bożena Pytel zostawiła młodzieży swego rodzaju przesłanie - trzy słowa klucze - którymi w życiu zwykła się kierować, a są to:

- ZAANGAŻOWANIE – wszystko należy robić ze stuprocentowym oddaniem się, pełną determinacją, a wtedy jest szansa na sukces;

- PIĘKNO – należy go szukać przede wszystkim w swoim otoczeniu. Kształtuje ono człowieka i tworzy jego kręgosłup wrażliwości. Piękno i estetyka silnie wpływają na nasze poczucie szczęścia i dobre samopoczucie, wyzwalają pozytywne emocje;

- ZMIANA – której nie trzeba się bać. Trzeba podejmować ryzyko w życiu, bo wtedy zawsze coś się zyskuje. Ryzyko należy oswajać, gdyż jest ono konieczne do osiągania celów. Trudno przewidzieć, co przyniesie i jaki będzie koniec, ale warto być ciekawym świata.

Dziękujemy p. Bożenie za wystawę Blask, za bezcenne myśli oraz podarowanie bibliotece szkolnej trzech książek:

Christian Czepko: Podróż szwedzka od 5 maja 1654 do 16 maja 1655. Świdnica 2008

Aneta Augustyn: W dwóch wymiarach. Przewodnik po Kościele Pokoju w Świdnicy. Świdnica 2017

Barbara Elmanowska: Świdnicki szlak kobiet. Świdnica 2019

Maria Szymańska

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg