Spieszymy donieść, że Grzegorz Kania z kl. 3d, mierząc się z zawiłościami polszczyzny, a także angielszczyzny, zdobył tytuł MISTRZA ORTOGRAFII II LO trzeci raz z rzędu, jak na prawdziwego humanistę przystało! To niebywałe! Jest to pierwszy taki przypadek w historii ogólnoszkolnych dyktand w II LO. Tym bardziej Grzesiowi gratulujemy! Jest on 6 rok bardzo aktywnym czytelnikiem szkolnej biblioteki, a najprawdziwszą Jego pasją jest historia, na której polu ma niemałe osiągnięcia. Chylimy czoła przed Jego wiedzą!

28. Ogólnoszkolne Dyktando 2019 napisaliśmy 26 listopada. Od lat przygotowuje je dla młodzieży II LO p. prof. Maria Szymańska, a przeprowadza biblioteka szkolna. Tym razem tekst dotyczył wskazówek, w jaki sposób uczniowie winni mierzyć się z mobbingiem, hejtem, bullyingiem i różnymi innymi działaniami przemocowymi. Ocenie podlegał zarówno zapis ortograficzny, jak i interpunkcja.

Do zmagań ortograficznych zasiadło w auli 49 uczniów z klas: 1ap, 1bp, 1cp, 1dp, 1ag, 1bg, 2a, 2b, 2c, 3a, 3b, 3c, 3d.

MISTRZEM ORTOGRAFII II LO w roku szkolnym 2019/2020

został po raz trzeci

Grzegorz Kania z kl. 3d

II m. zajęła Liwia Misztal z kl. 3a

III m. przypadło Wojciechowi Gaikowi z kl. 3c

wyróżnienia otrzymali: Kinga Kępa z kl. 3a, Izabela Horadczuk z kl. 3c oraz Milena Zaborska z kl. 2b

Jednocześnie dziękujemy uczniom, którzy pod opieką nauczycieli bibliotekarzy - p. Marii Szymańskiej i p. Iwony Tomaszewskiej - poprawiali dyktanda, a są to: Konrad Sosnowski (3a), Sara Morawska (2c), Julia Kuliczkowska (2c), Ula Szuter (2c), Julia Nitkiewicz (2c), Marta Niedźwiecka (2c), Martyna Owczarska (2c), Adam Rycak (1ap).

Krystian Wychowanek (2b) zajął się nagłośnieniem auli i spowodował, że wszystko przebiegło bez zarzutu.

Serdecznie gratulujemy odwagi WSZYSTKIM uczestnikom tej ciekawej przygody z językiem polskim, z własnej woli łamiącym sobie głowę kolejnymi pułapkami językowymi, a zwycięzców szczerze podziwiamy!

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg