jFontSize
A- A A+

Zapraszamy młodzież do przestudiowania gazetek przygotowanych z okazji przyznania Oldze Tokarczuk - polskiej pisarce, eseistce, poetce i autorce scenariuszy  - Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018. Wcześniej laureatce The Man Booker International Prize za powieść Bieguni oraz dwukrotnej laureatce Nagrody Literackiej „Nike” za powieści: Bieguni i Księgi Jakubowe. Po 23 latach znów polska autorka dostała tę najcenniejszą z nagród. Szwedzka Akademia nagrodziła Olgę Tokarczuk … za narracyjną wyobraźnię, która wraz z encyklopedyczną pasją ujawnia przekraczanie granic, jako formę życia.

W prezentowanych artykułach z różnych polskich gazet i czasopism można znaleźć wiele informacji i ciekawostek o autorce, która mieszka na Dolnym Śląsku i wiele razy gościła w Świdnicy.

Zachęcamy przede wszystkim do lektury książek pisarki rangi światowej, z których większość znajduje się w naszej bibliotece.

Może to zabrzmi nieco ekscentrycznie w naszych bardzo pragmatycznych czasach, ale starałam się zawsze tak ustawić moją pracę, żeby miała jakiś rodzaj sensu, żeby mnie budowała, i żeby przynosiła choćby odrobinę dobra dla innych. Nic wielkiego, ale wtedy rzeczywiście praca staje się praktyką. (…) Właściwie nie umiem już robić nic, jak tylko pisać, i to jest wyjątkowa praca, właściwie ukochane hobby, które stało się pracą. Najlepsza z możliwości.

Olga Tokarczuk (1962-)

01.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg