Imaginujesz pan sobie? Na tym polega prawdziwa siła książki – nie na tym, co jest na jej kartach, ale tym, co się dzieje, gdy czytelnik bierze ją sobie do serca. Oto prawdziwa siła literatury.

Matthew Pearl: Złodzieje książek.

Z okazji corocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, który w tym roku przebiegał pod hasłem „KSIĄŻKA TO PRZYSZŁOŚĆ”, w miniony wtorek (30 października 2018 r.) odbył się w czytelni szkolnej VII Konkurs na prezentację książki: KSIĄŻKA DAJE NAM TYM WIĘCEJ – IM WIĘCEJ OD NIEJ WZIĄĆ CHCEMY”.

Spotkanie poprowadziły: Wiktoria Krzyżańska i Paulina Grzyb z kl. 2d, a do konkursu  przystąpiła siódemka odważnych i godnych pochwały uczniów:

Balant Agnieszka (1b)       Richard P. Feynman: „PAN RACZY ŻARTOWAĆ, PANIE FEYNMAN!”

Gaik Wojciech (2c)           Emil Marco de Saint-Hilaire: „HISTORIA NAPOLEONA”

Grzyb Paulina (2d)           Stephen King: „CARRIE”

Kaczmarek Grzegorz (2a)            Wiktor Suworow: „SZPIEG, CZYLI PODSTAWY SZPIEGOWSKIEGO FACHU”

Krynicka Angelika (3d)    Matthew Quick: „PORADNIK POZYTYWNEGO MYŚLENIA”

Ochocka Nicole (1b)          Jessica Park: „180 SEKUND”

Wojtasik Antoni (2a)            Jakub Ćwiek: „CHŁOPCY”

Prezentujący z wielkim przejęciem przedstawiali wybrane przez siebie pozycje książkowe, zachęcając zebranych do ich przeczytania. Jury w składzie: panie profesorki: Małgorzata Krawczyk, Iwona Juźwa, Iwona Tomaszewska i Maria Szymańska w swojej ocenie wzięło pod uwagę liczne walory tych prezentacji.

Przyznano następujące nagrody:

I m. – Agnieszka Balant

II m. – Grzegorz Kaczmarek

III m. – Angelika Krynicka

wyróżnienia otrzymali:

Paulina Grzyb, Wojtek Gaik, Antoni Wojtasik, Nicole Ochocka.

Nagroda publiczności przypadła Nicole Ochockiej z kl. 1b.

Wszyscy uczestnicy tego wydarzenia uhonorowani zostali słodyczami, wyróżnieni biletami do kina, a zwycięzcy dodatkowo interesującymi pozycjami wydawniczymi.

Dziękujemy klasie 1a i 2ad za kibicowanie koleżankom i kolegom w tym sympatycznym i bardzo inspirującym konkursie. /M.S./

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg