jFontSize
A- A A+

Od 6 września 2017 r. gazetka w holu szkoły JAK SIĘ UCZYĆ.

Prezentujemy najnowsze, dostępne w bibliotece szkolnej, przewodniki i poradniki, w tym światowe bestsellery, po świecie uczenia się, nauczania i samokształcenia. Pokazują one jaki tkwi w nas ogromny potencjał, w szczególności w dziedzinie uczenia się i generalnie w całym życiu.

 

Książki te w nowoczesny i interesujący sposób zachęcają nas do efektywnej nauki i inspirują do twórczych działań: Rewolucja w uczeniu pokazuje właśnie, że nawet biedniejsze kraje mogą połączyć najlepsze technologie z najefektywniejszymi światowymi metodami nauczania i uczenia się, po czym wykorzystać to połączenie dla ominięcia etapu uprzemysłowienia i przeskoczenia prosto w erę Internetu – to cytat z książki Gordona Drydena i Jeannette Vos pt. „Rewolucja w uczeniu. Chcesz myśleć sprawniej niż inni? Będziesz zaskoczony, jak bardzo można ulepszyć funkcjonowanie mózgu i jak wiele osiągnąć dzięki nowym technikom pracy umysłowej”.

Autorzy przedstawiają również …niektóre nienamacalne czynniki wpływające na przyswajanie wiedzy, takie jak warunki domowe, nastawienie czy motywacja. Jeśli uczysz się z zapałem i masz motywację do osiągnięcia pewnych celów, pozostałe części układanki wpływającej na twoje nawyki w dziedzinie uczenia się łatwiej trafią w przynależne im miejsce. Jednym z kluczy do sukcesu jest wiara w etos nauk. Ron Fry: "Jak się uczyć. Program, który pomógł milionom uczniów i studentów uczyć się mądrze i skutecznie".

Zapraszamy do biblioteki szkolnej!

01.JPG02.JPG03.JPG04.JPG05.JPG