jFontSize
A- A A+

W ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” (ustanowionego uchwałą nr 180/2015 Rady Ministrów z dnia 6 października 2015 r.) dotyczącego wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych - biblioteka szkolna II LO otrzymała upragnione pieniądze na zakup książek. NASZ WNIOSEK został pozytywnie zaopiniowany i w mijającym roku szkolnym, jako jedyne liceum w powiecie świdnickim, OTRZYMAŁYŚMY UPRAGNIONE 15 TYS. ZŁOTYCH NA ZAKUP NOWOŚCI KSIĄŻKOWYCH.

Do dzisiaj (7.06.2017 r.) wydałyśmy jedną trzecią z tych pieniędzy i mamy mnóstwo radości… i pracy!. Przy opracowywaniu 603 egzemplarzy pomagali nam, z niekłamanym zaangażowaniem, uczniowie: Anna Boroń, Dorota Giemza, Karol Żmijewski, Roksana Soroka i Klaudia Tuńska z kl. I B, Bartek Żelazowski, Monika Sawicka i Ewa Kochanowska z kl. II A, Hania Stankiewicz i Olga Szalecka z kl. II B, Wiktoria Polczyńska, Krzysztof Nowacki, Wioletta Dereń, Joasia Makowiecka, Emilka Poznańska i Eleni Theodosiadou z kl. II C, Szymon Brzozowski i Sebastian Stawicki z kl. II D.

Najpierw postawiłyśmy na odnowienie lektur szkolnych, gdyż wiele naszych zostało wydanych w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku i są po prostu zaczytane! Nowe egzemplarze mają zwykle ciekawszą szatę graficzną, zawierają opracowania oraz… pachną świeżością. Dalsza część naszego zakupu to bardzo interesujące poradniki poświęcone uczeniu się i nauczaniu oraz beletrystyka.

Chętnie zakupimy książki zaproponowane przez naszych czytelników. Już dziś złóż swoją propozycję.

OD WRZEŚNIA BĘDZIE CO CZYTAĆ!

Serdecznie zapraszamy do lektury! W młodych nadzieja!

Maria Szymańska, Iwona Tomaszewska

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg10.jpg12.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg20.jpg21.jpg