jFontSize
A- A A+

1 czerwca 2017 r. włączyliśmy się po raz drugi do ogólnopolskiej akcji: JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM. Ma ona na celu zwrócenie uwagi na diagnozowany przez coroczne badania Biblioteki Narodowej systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków (powyżej 15. roku życia), pokazanie większej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży, promocję czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo, a także przypomnienie faktu, że czytanie jest wielkim naszym przywilejem, przyjemnością - że to nie jest nic wstydliwego.

Wczoraj, o godz. 10.00, wyszliśmy przed szkołę z książką w ręku, aby w ten sposób przyczynić się do pobicia ogólnopolskiego rekordu czytania w jednym momencie. Pokazaliśmy frekwencję szkoły i prześlemy do głównego organizatora sprawozdanie z przeprowadzonej akcji, gdyż wydarzenie to zostało udokumentowane fotograficznie przez naszych uczniów, którzy nakręcili także interesujący filmik.

W przeprowadzonym przez Samorząd szkolny pod opieką biblioteki szkolnej wydarzeniu wzięły udział klasy: I A, I B, I C, I D, II A II B i II C, w sumie ok. 200 osób. Dziękujemy przewodniczącej Samorządu – Kasi Kuriacie oraz Marcinowi Pienio (autorowi zdjęć) z kl. I A, a także wszystkim tym, którzy wsparli nas w tym szczególnym momencie.

Na zawsze zapamiętamy przytoczone dziś powiedzenie, iż w połowie składamy się z książek, które przeczytaliśmy!

01.jpg02.jpg03.jpg