jFontSize
A- A A+

Od 5 do 12 grudnia 2016 r. możemy wysłuchać 10 wierszy dolnośląskich poetów: Barbary Elmanowskiej, Tomasza Hrynacza, Anny Marii Micińskiej, Grzegorza Skoczylasa, Mateusza Andrzeja Masłowskiego, Grzegorza Woźnego, Natalii Waligóry, Teresy Wagilewicz oraz Pawła Buczmy w BUDCE NIETELEFONICZNEJ, która stanęła w holu szkoły dzięki Fundacji Inicjatywa B.

Podczas wernisażu Budki w II LO odbyło się w czytelni szkolnej spotkanie autorskie z poetą – p. Pawłem Buczmą, który opowiedział humanistom (kl. I D) o swojej pasji poetyckiej, również zaprosił słuchaczy, szczególnie tych piszących wiersze, do udziału w najbliższych świdnickich konkursach poetyckich i biesiadzie literackiej.

„Potrzeba dwudziestu sekund by wymyślić wiersz, dwóch minut by go napisać i dwóch lat, by go poprawiać” powiedział w poniedziałek 5 grudnia Paweł Buczma, świdnicki poeta, podczas spotkania z klasą I D w szkolnej bibliotece. Mężczyzna opowiedział nam o swoim życiu oraz twórczości, zdradził nawet klika pozycji z jeszcze nie wydanego tomiku pt. „Czarno-białe”. Z humorem opowiadał nam o swojej żonie, która pełni rolę jego „cenzora” i spełnia swoją rolę znakomicie (ponoć każdy wiersz, który jej się podobał, zyskał również uznanie w szerszych kręgach, czego nie można powiedzieć o utworach, które się jej nie podobały). Poeta opisał młodzieży proces wydawania książki, uświadamiając nas, że nie jest to wcale takie proste i przyjemne oraz nie polega na zwykłym pójściu do wydawnictwa. Dowiedzieliśmy się o jego upodobaniach literackich i zamiłowaniu do wierszy białych, jak również o tym, że nie ma żadnego autorytetu w dziedzinie literackiej, mimo że bardzo szanuje wielu sławnych poetów wraz z ich dziełami, np. Wisławę Szymborską i jej limeryki. Razem z p. Pawłem słuchaliśmy również jego wiersza w Budce nietelefonicznej, a przy pożegnaniu poeta zostawił nam kartkę z napisanym przez siebie zdaniem, które ma być zaczątkiem wiersza sporządzonego przez uczniów klasy I D. Jesteśmy niezwykle wdzięczni p. Pawłowi za odwiedziny oraz życzliwość.

Michał Pfanhauser, kl. I D

Dołączamy pozdrowienia dla Mateusza Masłowskiego – naszego absolwenta.

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg08.jpg12.jpg21.jpg