Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w miniony wtorek, 11 października 2016 r., odbył się w czytelni szkolnej V Konkurs na prezentację książki, który co roku przebiega w II LO pod hasłem: Książka daje nam tym więcej - im więcej od niej wziąć chcemy. Do prezentacji zgłosiło się sześciu uczniów:

1. Angelika Krynicka z kl. I D - Matthew Quick: Wybacz mi, Leonardzie
  2. Hubert Kołodziej z I C - Sword Art. Online: Reki Kawahara
  3. Gabriela Rzepka z kl. I D - Sue Grafton: P jak Potrzask
  4. Dydyk Martyna z kl. II D - Barbara Wood: Ulica rajskich dziewic
  5. Paweł Bęś z kl. III C - Melitta Sallai: Z Muhrau do Morawy
  6. Krzysztof Sowa z kl. III C - Colin McRae, Derick Allsop: Colin McRae. Autobiografia legendy WRC.

Choroby pokrzyżowały plany i ostatecznie do konkursu przystąpiła czwórka prezentujących, którzy, po wylosowaniu kolejności, z wielkim przejęciem, przedstawili wybrane przez siebie pozycje książkowe, zachęcając zebranych do ich przeczytania. Jury w składzie: panie profesorki: Jolanta Skarzyńska, Maria Szymańska i Iwona Tomaszewska, w swojej ocenie brało pod uwagę nie tylko dobór książki, ale także liczne walory całej prezentacji.

Przyznano następujące nagrody:

I m. – Angelice Krynickiej, II m. – Pawłowi Bęsiowi, III m. – Krzysztofowi Sowie, zaś wyróżnienie otrzymał Hubert Kołodziej – wszyscy uhonorowani zostali dyplomami, talonami do Empiku lub interesującymi pozycjami wydawniczymi, które wręczyła p. wicedyrektor Zofia Skowrońska-Wiśniewska.

Spotkanie sprawnie poprowadzili uczniowie kl. III A: Aleksandra Stawarz i Szymon Józwicki.

Dziękujemy wszystkim za udział w tej kolejnej uczcie duchowej.

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg