jFontSize
A- A A+
Każde

Każde wiersze są dobre
i na każdą porę
bo wszystkie jednakowo
są na serce chore

strofą wiersza ks. Jana Twardowskiego na ośmiu spotkaniach (29.02-2.03.2016 r.) witała gości w auli szkolnej klasa I C w składzie: Paweł Cejnóg, Aleksandra Chwalińska, Justyna Ciok, Wioletta Dereń, Michalina Dynia, Wojciech Gabryliszyn, Daria Goździejewska, Dominik Iwan, Eliza Janik, Aleksandra Kawałko, Paulina Kokoszka, Aleksandra Kosikowska, Damian Kozieł, Albert Kozina, Bogusław Kozłowski, Aleksandra Kwit, Joanna Makowiecka, Magdalena Maksajda, Jan Mikuła, Krzysztof Nowacki, Wiktoria Połczyńska, Emilia Poznańska, Karolina Radziewicz, Maria Soczyńska, Julia Sosik, Adrianna Szczepara, Adrianna Szewczyk, Eleni Theodosiadou, Paweł Tymiński, Kamil Wilgus, Aleksandra Zając.

Uczniowie klasy przyrodniczo-matematycznej, w całej swej okazałości, ze znakomitym wyczuciem i w niecodziennej atmosferze, zaprezentowali spektakl słowno-muzyczny poświęcony twórczości zmarłego dziesięć lat temu ks. Jana Twardowskiego – poety humoru i nadziei, przedstawiciela współczesnej liryki religijnej, prozaika i autora książek dla dzieci i młodzieży. To z jego wiersza dedykowanego Annie Kamieńskiej pochodzi słynne zdanie: Śpieszmy się kochać ludzi – tak szybko odchodzą. Ks. Jan Twardowski miał wielki dar odkrywania tego, co piękne i dobre w otaczającym nas świecie, a zamierzeniem Jego było, jak sam mówił, ogarnąć nie tylko ludzi: Widzę świat ptaków, zwierząt, roślin – ich samotność, radość, uśmiech i zmartwienie. Przecież to samo światło pada na ludzi, i na koniki polne, i na świerszcze (…) Zachwyca mnie otaczający świat, jego kolor, dźwięk, zapach, różnorodność.

Słuchacze mieli także okazję obejrzeć prezentację o ks. Janie Twardowskim wykonaną przez Marysię Soczyńską, dodatkowo każdy uczestnik poranka poetyckiego otrzymał w darze jeden z Jego wierszy.

Młodzież przygotowywała się pod opieką wychowawczyni, polonistki i nauczycieli bibliotekarzy.

dscf6895.jpgdscf6896.jpgdscf6903.jpgdscf6904.jpgdscf6907.jpgdscf6909.jpgdscf6910.jpgdscf6912.jpgdscf6913.jpg