Za nami kolejny, IV KONKURS NA PREZENTACJĘ KSIĄŻKI przeprowadzany pod hasłem: „Książka daje nam tym więcej – im więcej od niej wziąć chcemy”. 28 października w czytelni szkolnej to niecodzienne wydarzenie poprowadzili uczniowie kl. III D: Martyna Skowrońska i Krzysztof Wierzbicki, którzy snuli osobiste przemyślenia na temat sensu czytania, zaś książki zaprezentowało 5 uczestników konkursu, starając się wszelkimi sposobami namówić słuchaczy do przeczytania wybranych przez siebie pozycji książkowych, a byli to:

• II a Aleksandra Stawarz John Green: Papierowe miasta
  • II d Tomasz Larski Richard Adams: Wodnikowe wzgórze
  • III f Dawid Tupcik Oliver Bowden: Assassin’s Creed
  • III a Rafał Żuberek Andrzej Pilipiuk: Oko jelenia
  • III d Wiktoria Ślusarczyk Suzanne Collins: Igrzyska Śmierci

Jury w składzie: p. Małgorzata Krawczyk, p. Maria Szymańska, p. Iwona Tomaszewska w swojej ocenie wzięło pod uwagę nie tylko dobór książki, ale także inne walory prezentacji np.: właściwe proporcje kompozycji, nawiązanie kontaktu z publicznością, ładną kompozycję, spójne zakończenie, ciekawy pomysł, poprawność językową, gestykulację, swobodę wypowiedzi, odnoszenie się do życia osobistego, elementy zaciekawienia, momenty humorystyczne, wykorzystanie rekwizytów itp.

Decyzją Jury I nagrodą uhonorowano Rafała Żuberka, II nagrodę otrzymała Aleksandra Stawarz, III nagrodę wręczono Dawidowi Tupcikowi, IV nagrodę dostała Wiktoria Ślusarczyk, V nagrodą zdobył Tomasz Larski.

Nagrodę publiczności, za fantastyczny kontakt ze słuchaczami, otrzymała Aleksandra Stawarz. Z rąk p. Dyrektora Jacka Iwancza nagrodzeni otrzymali okolicznościowe dyplomy i nowości książkowe, również uczniowie prowadzący.

Gratulujemy WSZYSTKIM ciekawych prezentacji!

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg