jFontSize
A- A A+

Od 23 kwietnia 2015 r. z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich konkurs: DOPASUJ FRAGMENTY WYBITNYCH KSIĄŻEK DO TYTUŁÓW.

- Książki są, jak każdy przedmiot kochania, wymagające i kuszące, podniecają naszą wyobraźnię, prowokują do czynów bohaterskich, ale też do zachowań wstydliwych. Czasem je przeceniamy, a często nie doceniamy, zaskakują nas, nieraz nużą, czasem są irytujące. Z niektórymi zrywamy kontakt gwałtownie, z innymi wiążemy się na nowo po długim rozstaniu, wchodzimy w związki z miłości lub z rozsądku, czasem rodzice nas zeswatają, czasem koleżanka lub kolega pozna ze sobą… T.M.

Światowy Dzień Książki wywodzi się z Katalonii, gdzie w dniu św. Jerzego, 23 kwietnia, kobiety otrzymywały czerwone róże. One odwzajemniały się książkami. Z tej okazji w naszym kraju organizuje się spotkania z autorami, konkursy, wystawy, gry terenowe, kiermasze i wymiany książek, krążą też audiobusy, w których można posłuchać fragmentów książek. Zostały one tak dobrane, aby zainteresować jak najszersze grono czytelników: od tych najmłodszych po tych starszych, od wielbicieli baśni, przez fanów powieści obyczajowych, po czytelników literatury sensacyjnej. Warto w tym dniu zajrzeć także do księgarń, gdzie zazwyczaj oferuje się coś więcej niż konkurencyjne ceny.

dsc05020.jpgdsc05022.jpgdsc05024.jpg