Od 23 marca 2015 r. wystawa osiągnięć (zdjęcia, dyplomy) Zuzanny Wenerskiej z kl. I D pod nazwą TANIEC TO MOJE DRUGIE ŻYCIE

Nazywam się Zuzanna Wenerska. Jestem uczennicą klasy I D (humanistycznej). „Taniec to moje drugie życie”… - banalne ale prawdziwe.

Moja przygoda z tańcem towarzyskim zaczęła się dawno temu. Gdy miałam siedem lat rodzice zaprowadzili mnie na zajęcia taneczne do świdnickiego MDK-u. Ta przygoda trwa do dzisiaj, nieprzerwanie od dziewięciu już lat…

Na początku reprezentowałam świdnicki klub „Impuls” przy Młodzieżowym Domu Kultury. Obecnie trenuję we wrocławskim klubie DANCE TEAM Wrocław pod okiem p. Patrycji Kuszpit-Bachar – trenerki tańców standardowych oraz p. Michała Skawińskiego – trenera tańców latynoamerykańskich. Obie dyscypliny wymagają ciągłego doskonalenia się i szkolenia swoich umiejętności, dlatego na treningach we Wrocławiu jestem cztery razy w tygodniu, a dodatkowo w weekendy rywalizuję i zdobywam medale na turniejach w całej Polsce.

W wieku 13 lat zdobyłam najwyższą klasę taneczną „A” w dwóch stylach: standardowym i latynoamerykańskim, wicemistrzostwo Dolnego Śląska w tańcach latynoamerykańskich w kategorii wiekowej 14-15 lat, a następnie kolejne wicemistrzostwo Dolnego Śląska w tańcach latynoamerykańskich w kategorii wiekowej 16-20 lat.
W październiku 2014 r. wywalczyłam wraz z partnerem dwukrotnie wicemistrzostwo Dolnego Śląska w tańcach standardowych w kategoriach wiekowych – 16-20 lat oraz w najtrudniejszej kategorii wiekowej – dorośli powyżej 19 lat.

Stypendium Klubu Rotary Klub Świdnica-Wałbrzych na rok szkolny 2014/2015 - to docenienie mojej codziennej, ciężkiej pracy, ogromne wyróżnienie, radość, a jednocześnie szansa na dalsze rozwijanie mojej pasji, bo przecież taniec towarzyski jest bardzo kosztowną dyscypliną sportową.

Obecnie walczymy o zdobycie najwyższej klasy tanecznej – międzynarodowej „S’ klasy i wiem, że nam się to uda!

Zuzanna Wenerska

dsc04946.jpgdsc04948.jpgdsc04950.jpgdsc04951.jpg