Od 3 września 2014 r. gazetka na korytarzu szkolnym UCZ SIĘ Z PASJĄ!

Warto już w okresie licealnym zadać sobie następujące pytania:

• Kim chcę być?
  • Co chcę w życiu robić?, czego dokonać?
  • Co chcę mieć?
i pod tym kątem pochłaniać wiedzę, pamiętając że: uczymy się przez przeżywanie, uczymy się szybciej i trwalej, jeśli angażujemy różne zmysły, a zapamiętujemy dany materiał przez powtarzanie.

Już teraz należy sobie uzmysłowić, że wybór uczelni i kierunku studiów, to jedna z najważniejszych decyzji, jakie człowiek podejmuje w życiu. Warto więc sięgnąć do literatury fachowej, aby zastosować lepsze metody uczenia się, poczytać, jak użyć „narzędzi” myślenia oraz zaznajomić się z technikami uczenia się i zapamiętywania.

A oto nasza propozycja:

1. Bakalarczyk Krystyna: Jak uczyć się samodzielnie? Warszawa 1999
  2. Boral Bartłomiej, Boral Tobiasz: Techniki zapamiętywania. Ucz się od mistrzów pamięci. Warszawa 2013
  3. Grębski Marek: Jak się uczyć? Warszawa 2008
  4. Grębski Marek: Jak odnieść sukces na egzaminie: krótki poradnik. Warszawa 1998
  5. Grębski Marek: Sukces na egzaminie. Warszawa 2004
  6. Żurakowski Filip: Jak się uczyć szybko i skutecznie… i dostać się na wymarzoną uczelnię. Warszawa 2000

ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ!