W słoneczny sobotni poranek 21 maja br. grupa pierwszoklasistów wyruszyła na zajęcia ćwiczeniowe w Instytucie Genetyki i Mikrobiologii Uniwersytetu Wrocławskiego.
Mimo wczesnej pory (6.40) i dnia wolnego aż 21 osób było zainteresowanych wyjazdem.

Punktualnie o godzinie 9.00 w sali wykładowej Zakładu Mikrobiologii rozpoczął się bardzo ciekawy wykład Pani dr hab. Gabrieli Bugli – Płoskońskiej. Uczniowie poznali historię odkryć mikrobiologicznych, sylwetki wybitnych mikrobiologów oraz najnowsze odkrycia ze świata bakterii.

Po wykładzie przyszła kolej na zajęcia w salach ćwiczeniowych Zakładu Mikrobiologii. Młodzież, po krótkim przeszkoleniu, przystąpiła w grupach do wykonywania preparatów i barwienia metodą Grama. Każdy miał możliwość sprawdzenia się w roli laboranta mikrobiologii. Pod czujnym okiem pań dr Katarzyny Guz – Regner i dr Anny Kędziory uczniowie sprawnie wykonywali doświadczenia.

Ochronne stroje i specjalistyczna aparatura tworzyły niecodzienną atmosferę i dodawały powagi chwili, co widoczne jest na zdjęciach.