Jakub Pawłowski, uczeń klasy III A, zdał egzamin Cambridge Certificate in Proficiency in English na najwyższą oceną „A”.

Wielkie (największe) gratulacje!

Miło nam poinformować, że Jakub Pawłowski (kl. III A) został zakwalifikowany do etapu okręgowego XLII Olimpiady Języka Angielskiego, który odbędzie się 15 stycznia 2018 r. (część pisemna) w Instytucie Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów w kolejnych zmaganiach olimpijskich!

Opiekunką Jakuba jest p. prof. Alicja Podgórska.

We wtorek (12.12.2017 r.) odbył się XV Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej. Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Kamińska z kl. 2 c, Maja Młynarczyk z kl. 1 d oraz Dominika Styrna z kl. 1b.

Miło nam poinformować, że wyróżnienie w tym konkursie zdobyła Aleksandra Kamińska . Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W mikołajki uczennice: Klaudia Zyska z kl. IIIA, Eleni Theodosiadou – kl. IIC i Angelika Krynicka – kl. ID reprezentowały naszą szkołę na XIV Powiatowym Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej organizowanym przez Zespół Szkół Hotelarsko–Turystycznych w Świdnicy.

24 listopada 2016 r. odbył się już IX Powiatowy Wieczór Poezji Obcojęzycznej pod hasłem „Fascynujący, nieznany wszechświat”. Niezawodny gospodarz, Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy stworzył niebanalny nastrój tego wieczoru, subtelny blask świec pozwolił się wyciszyć i poddać głębszej refleksji nad przedstawianymi tekstami, a slajdy, na których pokazywane były planety i konstelacje oraz podkłady muzyczne, wczuć w tematykę przewodnią.

[raziu]

Już po raz trzynasty w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych został zorganizowany Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej. W tegorocznej edycji, która odbyła się 1 grudnia, naszą szkołę reprezentowała Klaudia Zyska z klasy 2a.

26 listopada 2015 roku w Zespole Szkół Mechanicznych odbył się VIII Powiatowy Wieczór Poezji Obcojęzycznej. W tym roku spotkanie miłośników poezji przebiegało pod tytułem „Anioły i demony”.

To już XII edycja Powiatowego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej dla szkół ponadgimnazjalnych, która odbyła się 6 grudnia 2013 roku w Zespole Szkół Hotelarsko–Turystycznych im. Tony Halika w Świdnicy. Wstęp zaaranżowała grupa taneczna z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych. Po udanym występie tanecznym nadszedł czas na główną atrakcję tego dnia, a więc na wokalne prezentacje.

W Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego Łowcy Talentów – Jersz wzięło udział 30 uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Wyniki:

• w kategorii klas III uczennica klasy 3a Magdalena Miś zajęła 1 miejsce w województwie i 4 miejsce w Polsce
  • w kategorii klas II uczennica klasy 2a Magdalena Łopatowska zajęła 1 miejsce w województwie i 4 miejsce w kraju, a Anna Mastalerz z 2a zajęła 2 miejsce w województwie i 14 miejsce w Polsce. W pierwszej dwudziestce w województwie znaleźli się Michalina Siennicka z 2a, Agnieszka Piotrowska z 2d, Magda Maćkała z 2b, Rafał Hermanowicz z 2a, Joanna Zalewska z 2b, Jagoda Glinka z 2a.
  • w kategorii klas I Zuzanna Marczyńska z 1b zajęła 8 miejsce w województwie i 46 miejsce w kraju. W pierwszej dwudziestce w województwie znaleźli się także: Joanna Majcherek z 1c, Bartosz Rymsza, Natalia Wojnowska i Arkadiusz Ziobrowski z 1d oraz Natalia Zajdel z 1b.

Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących z przyjemnością informuje, że uczennica naszej szkoły Martyna Jabłońska zakwalifikowała się do okręgowego etapu XXXVI Olimpiady Języka Angielskiego. Zawody odbędą się w dniu 21 stycznia 2013r. (etap pisemny) i 22 stycznia 2013r. (etap ustny) w budynku Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów