jFontSize
A- A A+

Miło nam poinformować, że Jakub Pawłowski (kl. III A) został zakwalifikowany do etapu okręgowego XLII Olimpiady Języka Angielskiego, który odbędzie się 15 stycznia 2018 r. (część pisemna) w Instytucie Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów w kolejnych zmaganiach olimpijskich!

Opiekunką Jakuba jest p. prof. Alicja Podgórska.

We wtorek (12.12.2017 r.) odbył się XV Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej. Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Kamińska z kl. 2 c, Maja Młynarczyk z kl. 1 d oraz Dominika Styrna z kl. 1b. 

Miło nam poinformować, że wyróżnienie w tym konkursie zdobyła Aleksandra Kamińska . Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

W mikołajki uczennice: Klaudia Zyska z kl. IIIA, Eleni Theodosiadou – kl. IIC i Angelika Krynicka – kl. ID reprezentowały naszą szkołę na XIV Powiatowym Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej organizowanym przez Zespół Szkół Hotelarsko–Turystycznych w Świdnicy.

24 listopada 2016 r. odbył się już IX Powiatowy Wieczór Poezji Obcojęzycznej pod hasłem „Fascynujący, nieznany wszechświat”. Niezawodny gospodarz, Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy stworzył niebanalny nastrój tego wieczoru, subtelny blask świec pozwolił się wyciszyć i poddać głębszej refleksji nad przedstawianymi tekstami, a slajdy, na których pokazywane były planety i konstelacje oraz podkłady muzyczne, wczuć w tematykę przewodnią.[raziu]

Już po raz trzynasty w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych został zorganizowany Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej. W tegorocznej edycji, która odbyła się 1 grudnia, naszą szkołę reprezentowała Klaudia Zyska z klasy 2a.

26 listopada 2015 roku w Zespole Szkół Mechanicznych odbył się VIII Powiatowy Wieczór Poezji Obcojęzycznej. W tym roku spotkanie miłośników poezji przebiegało pod tytułem „Anioły i demony”.

To już XII edycja Powiatowego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej dla szkół ponadgimnazjalnych, która odbyła się 6 grudnia 2013 roku w Zespole Szkół Hotelarsko–Turystycznych im. Tony Halika w Świdnicy. Wstęp zaaranżowała grupa taneczna z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych. Po udanym występie tanecznym nadszedł czas na główną atrakcję tego dnia, a więc na wokalne prezentacje.

W Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego Łowcy Talentów – Jersz wzięło udział 30 uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Wyniki:

  • w kategorii klas III uczennica klasy 3a Magdalena Miś zajęła 1 miejsce w województwie i 4 miejsce w Polsce
  • w kategorii klas II uczennica klasy 2a Magdalena Łopatowska zajęła 1 miejsce w województwie i 4 miejsce w kraju, a Anna Mastalerz z 2a zajęła 2 miejsce w województwie i 14 miejsce w Polsce. W pierwszej dwudziestce w województwie znaleźli się Michalina Siennicka z 2a, Agnieszka Piotrowska z 2d, Magda Maćkała z 2b, Rafał Hermanowicz z 2a, Joanna Zalewska z 2b, Jagoda Glinka z 2a.
  • w kategorii klas I Zuzanna Marczyńska z 1b zajęła 8 miejsce w województwie i 46 miejsce w kraju. W pierwszej dwudziestce w województwie znaleźli się także: Joanna Majcherek z 1c, Bartosz Rymsza, Natalia Wojnowska i Arkadiusz Ziobrowski z 1d oraz Natalia Zajdel z 1b.

Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących z przyjemnością informuje, że uczennica naszej szkoły Martyna Jabłońska zakwalifikowała się do okręgowego etapu XXXVI Olimpiady Języka Angielskiego. Zawody odbędą się w dniu 21 stycznia 2013r. (etap pisemny) i 22 stycznia 2013r. (etap ustny) w budynku Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów