Takim zwrotem zostali przywitani 9 października uczniowie II LO im. Stefana Banacha na IV Międzynarodowym Konkursie Wiedzy o Polsce i Czechach w Nowej Rudzie. Nasza drużyna w składzie: Anika Kudarewska, Andrzej Mitranka i Jagoda Smolarek, Wiktor Walczak (klasa 1e) zmierzyła się w rozgrywkach z dwudziestoma drużynami z całej Polski. Odpowiadali na pytania o historię obu krajów,  ich gospodarkę i relacje polski-czeskie na przestrzeni lat. Nie obce były im najważniejsze postacie z historii, kultury i sportu. W części ustnej złożyli zamówienie w czeskiej karczmie i rozpoznali najważniejszeza bytki czeskiego Ołomuńca. Opiekunką naszych zawodników jest pani Adriana Górka-Sawko. Wysiłek opłacił się! Nasza drużyna zajęła drugie miejsce i w ramach nagrody pojedzie na warsztaty do Czech, by jeszcze bliżej poznać kulturę naszych sąsiadów.

Z przyjemnością informujemy, że Samuel Zinkiewicz z klasy 3D uzyskał tytuł finalisty 46. Olimpiady Języka Angielskiego. Etap centralny odbył się w dniach 4-7 kwietnia, przygotowania do niego wymagały od Samuela wiele pracy.

„Każdy etap olimpiady wiązał się z nowymi wyzwaniami, z których wiele spotykałem po raz pierwszy. Sukces był więc dla mnie cudownym zaskoczeniem -  powiedział Samuel.
Finał wymagał znajomości nie tylko języka, ale też kultury, historii i literatury (zarówno brytyjskiej, jak i amerykańskiej).  Musiałem doszlifować wiedzę w wielu dziedzinach, związanych np. z brytyjskim systemem politycznym oraz średniowieczną historią. Na dodatek, w przygotowaniu na egzamin ustny, musiałem opracować stosunkowo obszerną listę lektur. Ta część przyprawiła mnie o niemały ból głowy. Nie wiedziałem jakich pytań mogę się spodziewać; pod jakim kątem powinienem spojrzeć na daną książkę. Trzeba było rozważyć wszystkie możliwości.
Ostatecznie nie wszystkiemu udało mi się sprostać, ale nie żałuję, że podjąłem wyzwanie. Jestem bardzo zadowolony z wyniku”.
Opiekunem olimpijczyka jest pani Iwona Juźwa.
Serdecznie gratulujemy sukcesu.

Z wielką przyjemnością informujemy, że Samuel Zinkiewicz (kl. III D) zakwalifikował się do etapu centralnego 46. Olimpiady Języka Angielskiego.
Opiekunem olimpijczyka jest pani Iwona Juźwa.
Samuel bardzo dobrze zaprezentował się podczas etapu okręgowego we Wrocławiu. W części pisemnej zdobył najwyższą liczbę punktów spośród uczestników z Dolnego Śląska, a w części ustnej uzyskał trzeci wynik.
Etap centralny rozpoczyna się 4 kwietnia w systemie online. Również będzie się składał z części pisemnej i ustnej.
Serdecznie gratulujemy i życzymy Samuelowi powodzenia.

W poniedziałek, 10 stycznia, we Wrocławiu odbyła się część pisemna etapu okręgowego 46. Olimpiady Języka Angielskiego. Z przyjemnością informujemy, że Samuel Zinkiewicz, z klasy 3D, uzyskał z tej części najwyższy wynik na Dolnym Śląsku. W piątek, 14 stycznia, odbędzie się druga część etapu okręgowego - egzamin ustny.
Serdecznie gratulujemy i życzymy Samuelowi powodzenia.

Z przyjemnością informujemy, że Samuel Zinkiewicz, uczeń klasy 3D, zakwalifikował się do drugiego etapu 46. Olimpiady Języka Angielskiego. Zmagania na etapie okręgowym rozpoczną się 10 stycznia we Wrocławiu.
Życzymy powodzenia.
Opiekunem Samuela jest p. prof. Iwona Juźwa.

Jakub Pawłowski, uczeń klasy III A, zdał egzamin Cambridge Certificate in Proficiency in English na najwyższą oceną „A”.

Wielkie (największe) gratulacje!

Miło nam poinformować, że Jakub Pawłowski (kl. III A) został zakwalifikowany do etapu okręgowego XLII Olimpiady Języka Angielskiego, który odbędzie się 15 stycznia 2018 r. (część pisemna) w Instytucie Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów w kolejnych zmaganiach olimpijskich!

Opiekunką Jakuba jest p. prof. Alicja Podgórska.

We wtorek (12.12.2017 r.) odbył się XV Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej. Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Kamińska z kl. 2 c, Maja Młynarczyk z kl. 1 d oraz Dominika Styrna z kl. 1b.

Miło nam poinformować, że wyróżnienie w tym konkursie zdobyła Aleksandra Kamińska . Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W mikołajki uczennice: Klaudia Zyska z kl. IIIA, Eleni Theodosiadou – kl. IIC i Angelika Krynicka – kl. ID reprezentowały naszą szkołę na XIV Powiatowym Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej organizowanym przez Zespół Szkół Hotelarsko–Turystycznych w Świdnicy.

24 listopada 2016 r. odbył się już IX Powiatowy Wieczór Poezji Obcojęzycznej pod hasłem „Fascynujący, nieznany wszechświat”. Niezawodny gospodarz, Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy stworzył niebanalny nastrój tego wieczoru, subtelny blask świec pozwolił się wyciszyć i poddać głębszej refleksji nad przedstawianymi tekstami, a slajdy, na których pokazywane były planety i konstelacje oraz podkłady muzyczne, wczuć w tematykę przewodnią.