W czwartek, 14 marca 2019 r., odbył się etap wojewódzki VI edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Naszą szkołę reprezentował Antoni Wojtasik (II A) i Wojciech Gaik (II C) pod opieką p. prof. M. Krawczyk i p. prof. Z. Skowrońskiej-Wiśniewskiej.

12 i 19 stycznia 2019 r. Michał Pfanhauser uczeń klasy III D uczestniczył w II etapie (okręgowym) XLV Olimpiady Historycznej. Zawody składały się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Wypracowanie Michała zostało ocenione na ocenę bardzo dobrą, za którą uzyskał 45 punktów, a odpowiedź ustna na ocenę celującą, za którą otrzymał 50 pkt. Z sumą 95 punktów na 100 możliwych awansował z 1 miejsca do zawodów centralnych, które odbędą się w kwietniu 2019 r.

Michałowi serdecznie gratulujemy i nadal trzymamy kciuki.

Opiekunem ucznia jest pani Małgorzata Krawczyk.

15 listopada odbyła się XVII edycja Powiatowego Konkursu „Polska znowu wolna”. Z zadaniami konkursowymi zmagali się reprezentanci naszej szkoły: Grzegorz Kania z kl. II D i Grzegorz Kaczmarek z kl. II A. Po części pisemnej awansowali do finału. Część ustną i cały konkurs wygrał Grzegorz Kania, wykazując się ogromem wiedzy na temat początków II RP, nieprzeciętnym oczytaniem, a także swoim sympatycznym usposobieniem.

Opiekunką uczniów była p. prof. M. Krawczyk.

Wielkim sukcesem dla II LO im. Stefana Banacha w Świdnicy zakończyły się eliminacje centralne XLIV Olimpiady Historycznej, które odbywały się od 6 do 9 kwietnia br. w Gdańsku. Wojciech Gaik z kl. I C został finalistą Olimpiady, która organizowana jest corocznie, od 1974 r., przez Polskie Towarzystwo Historyczne.

Z wielką radością informujemy, że uczeń naszej szkoły, Wojciech Gaik zakwalifikował się do etapu centralnego XLIV  Olimpiady Historycznej, który odbędzie się w kwietniu w Toruniu. Opiekunem ucznia jest p. prof. Zofia Skowrońska-Wiśniewska.

Gratulujemy Wojtkowi i życzymy dalszych sukcesów na szczeblu centralnym.

W minioną sobotę (27 stycznia 2018 r.) odbyły się ustne eliminacje okręgowe XLIV Olimpiady Historycznej. Naszą szkołę reprezentowali Wojciech Gaik z kl. I C (opiek. p. prof. Zofia Skowrońska-Wiśniewska) i Michał Pfanhauser z kl. II D (opiek. p. prof. Małgorzata Krawczyk).

Z przyjemnością informujemy, że do etapu ustnego Okręgowej Olimpiady Historycznej zakwalifikowali się: Wojciech Gaik (opiekun Zofia Skowrońska-Wiśniewska) i Michał Pfanhauser (opiekun Małgorzata Krawczyk). Etap ustny Olimpiady odbędzie się 27 stycznia.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Do II etapu XLIV Olimpiady Historycznej zakwalifikowało się dwóch uczniów naszej szkoły: Wojciech Gaik (opiekun p. Z. Skowrońska-Wiśniewska) oraz Michał Pfanhauser (opiekun p. M. Krawczyk). Kolejny etap zmagań odbędzie się 13 stycznia 2018 r. w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Szesnasta edycja Powiatowego Konkursu Historycznego „Polska znów wolna” odbyła się 14 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Wincentego Stysia w Świdnicy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. I C: Izabela Horadczuk i Wojciech Gaik.

15 marca 2017 r. w murach XVII LO we Wrocławiu odbyły się eliminacje dolnośląskie czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”.