Sukcesy uczniów i absolwentów

• Absolwent Dawid Tymiński-znalazł się w gronie III kandydatów, którzy uzyskali najwyższe wyniki rekrutacyjne na Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego.
  • Maciej Koliński- II c został przyjęty do grona uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym w roku szkolnym 2011/2012
  • Piotr Studnicki otrzymał Stypendium Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk” na rok szkolny 2011/2012
  • Piotr Studnicki otrzymał stypendium Fundacji Orlen- Dar Serca
  • Stypendium w ramach „Dolnośląskiego Programu Stypendialnego ”-Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów uzdolnionych: Mateusz Krzykowski kl III e, Alicja Dąbrowska kl I e, Piotr Chudy kl I c, Mateusz Dratwa kl I a, Weronika Milanowska kl I b, Joanna Wiktoria Cieślik kl I b, Alicja Łechtańska kl I c, Kinga Wieczorek kl I b, Marlena Justyna Lubaś kl I c, Anna Stelmach kl I e, Joanna Kowalska kl II a.

Olimpiady

• XXXVI-Olimpiada Artystyczna(I etap okręgowy)-Adrian Porębski, Magda Misiewicz, Maciej Wernecki.
  • I edycja Olimpiady Młodego Handlowca(II etap)-Martyna Dziakowicz, Magdalena Ślusarczyk, Kinga Wieczorek.
  • XX Rejonowa Olimpiada Promocja Zdrowego Stylu Życia- I miejsce Maciej Wernecki.
  • I Dolnośląski Konkurs Drużynowy z Chemii- II miejsce- Mateusz Krzykowski, Maciej Koliński.
  • XLII Olimpiada Literatury Języka Polskiego-eliminacje okręgowe-Martyna Cichecka-II d, Piotr Ciołek-II e, Dagmara Gaik –II a, Julia Pilarska- IIa.
  • VIII Olimpiada Chemiczna- II etap Mateusz Krzykowski.
  • XXII Ogólnopolska Olimpiada Teologii Katolickiej, etap diecezjalny: Kowalska Joanna kl. II a, Gałafin Monika kl. II a
  • XLI Olimpiada Biologiczna uczestnicy:
    1. Agnieszka Ciszak kl II c
    2. Klaudia Kościelecka kl II c
    3. Maciej Wernecki kl III c
    4. Aneta Marciak kl III b
    5. Iga Rok kl III b
    6. Maria Szczepańska kl III b
    7. Marlena Wołoszyn kl III b
    8. Joanna Rowicka kl II b
    9. Kamila Olszańska II b
    10. Dominika Petryków
Wyróżnione prace: Maciej Wernecki kl II c, Maria Szczepańska III b, Joanna Rowicka kl II b.

• XII Międzyszkolny konkurs Krasomówczy- I miejsce Martyna Dziakowicz.
  • Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny(„Malowanie słowem i sercem”)-II nagroda Piotr Studnicki.
  • 13 Międzyszkolny Konkurs Literacki „Lir rodzaj różny”- I miejsce Anna Lasak, II miejsce Iga Rok.
  • X Powiatowy Konkurs Historyczny „Polska znów wolna”- II miejsce Robert Matyga.
  • XIX Szkolne Dyktando Ortograficzne- III miejsce Iwona Stanisz- kl IIId, Agnieszka Piotrowska- kl Id, Sylwester Piątek- kl II a (II miejsce). Mistrzem Ortografii II LO został- Bartłomiej Jóźwicki- kl III c.
  • Powiatowy Konkurs „Dbam o zdrowie”- HIV-AIDS- III miejsce- Klaudia Kupczyńska, Maciej Wernecki
  • VII Powiatowy Konkurs Piosenki Poetyckiej „Mimozami jesień się zaczyna”- Joanna Jankiewicz- wyróżnienie.
  • V Powiatowy Konkurs Turystyczny- II miejsce Michał Sławiński

Dyplomy za:

• Udział w konkursie plastycznym „Kartka Świąteczna- Boże Narodzenie- Nowy Rok-2011: Marlena Mazur- kl I c, Ewelina Rymkiewicz I d, Marta Maciejewska kl I e -Udział w konkursie plastycznym Rock Przeciw AIDS- II nagroda –Marta Wysoczańska kl I e
  • Projekt edukacyjny: „Możliwości ludzkiego organizmu” w ramach „Biologicznego koła w sieci”- wyróżnienie dla Macieja Werneckiego.
  • I miejsce w konkursie na najlepszą kartkę ewidencji obiektów w projekcie: „Taka Nasza Natura-nasze użytki ekologiczne”- Wojciech Bogusławski, Klaudia Czarnecka, Marcin Dąbrowski, Urszula Górniak, Sandra Kwiatkowska, Barbara Kopacz, Aleksandra Studzińska, Maciej Wernecki, Magdalena Zając i Konrad Żemojcin.
  • Turniej Jednego Wiersza organizowany w ramach Rzeźni Poetyckiej – zwycięstwo Anny Lasak kl I a.

Osiągnięcia Sportowe

• Puchar Kasprowicza- Dzień Patrona I LO w Świdnicy
  • Ogólnopolskie zawody klasyfikacyjne z okazji „Dnia Niepodległości” - 3 miejsce Maciej Wicher.
  • Finał strefy wałbrzyskiej w pływaniu- III miejsce chłopców(punktacja zespołowa) III miejsce-sztafeta 4x50m dowolnym stylem chłopcy.
  • Powiatowy Turniej Piłki Koszykowej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych I miejsce-II LO
  • Powiatowy Turniej Piłki Koszykowej Dziewcząt - II miejsce
  • Międzynarodowe Mistrzostwa Czech w Pradze-zawody akrobatyczne - Jonas Al-Hadad wywalczył złoty medal i tytuł mistrza kraju
  • Powiatowy Turniej Piłki Halowej Chłopców -III miejsce
  • Mistrzostwa Europy w Akrobatyce Artystycznej w Warnie - Janas Al-Hadad - wywalczył III miejsce i zdobył brązowy medal- dwójek męskich.
  • Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe - chłopcy-Mistrzami Powiatu i wywalczyli awans na zawody dolnośląskie, dziewczęta zdobyły III miejsce
  • Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt-III miejsce dziewcząt.

Podziękowania

• Podziękowanie Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt „Azyl” w Dzierżoniowie: ZSO: Ewa Kielka- za zorganizowanie zbiórki dla zwierząt ze schroniska w Dzierżoniowie.
  • Podziękowanie dla p. Agnieszki Grymek oraz uczniów kl II a od Dyrekcji i wychowanków Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu za pomoc i wsparcie dla dzieci
  • Za organizację „Dnia Pracy, przedsiębiorczości i edukacji”
  • Za udział w „Dwudniowym Pieszym rajdzie Turystycznym Góry Sowie 2011”
  • Podziękowanie Centrum Edukacji Obywatelskiej za udział w projekcie Młodzi Głosują 2011