jFontSize
A- A A+

Kinga Kępa z klasy 1a i Patrycja Grzelec z klasy 2d zostały finalistkami X Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej, którego rozstrzygnięcie miało miejsce 7 kwietnia w Warszawie. Od października dziewczyny zgłębiały tajniki psychologii.

STYPENDIA:

  • Aleksandra Kosikowska otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2016/2017.

OLIMPIADY PRZEDMIOTOWE:

  • LXVI Olimpiada Fizyczna (finalista - Tomasz Pasternak);
  • X Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH” (laureat - Szymon Józwicki).

Wielkim sukcesem okazał się udział ucznia naszej szkoły w Olimpiadzie Fizycznej. W 66 edycji olimpiady Tomasz Pasternak z klasy 3a zakwalifikował się do ogólnopolskiego finału. Tym samym zapewnił sobie 100% wynik z egzaminu maturalnego z fizyki i znalazł się w gronie wybrańców, którzy powalczą o możliwość reprezentowania Polski w Międzynarodowej Olimpiadzie Fizycznej w Indonezji.

Tomkowi gratulujemy i trzymamy kciuki.

Z przyjemnością informujemy, iż uczeń naszej szkoły Tomasz Pasternak (opiekun p. prof. Pietrzak) zakwalifikował się do zawodów doświadczalnych II stopnia 66. Olimpiady Fizycznej. Zawody odbędą się 19 lutego w siedzibie Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

26 uczniów z II LO zostanie nagrodzonych Nagrodą Starosty.

Nagroda za najwyższy wynik egzaminu maturalnego:

  1. Bartłomiej Walczak (średni wynik z egzaminów obowiązkowych 98,2%)
  2. Victoria Wilicka (średni wynik z egzaminów obowiązkowych 97,8%)
Warto wspomnieć, że aż 16 tegorocznych absolwentów II LO przekroczyło wynik 90% z obowiązkowych przedmiotów.

STYPENDIA:

  • Martyna Skowrońska otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2015/2016.

FINALIŚCI OLIMPIAD PRZEDMIOTOWYCH:

  • XLII Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości Blok B Wynalazczość (finalista - Damian Ziomko).

UDZIAŁ W OLIMPIADACH PRZEDMIOTOWYCH:

  • III Olimpiada Solidarności. „Dwie dekady historii” (II etap woj.: Patrycja Sydor, Dariusz Sywała);
  • XXVI Olimpiada Teologii Katolickiej „Święty Jan Paweł II – wychowawca młodych pokoleń” (II etap diecez. – Anna Grzęda);
  • XL Olimpiada Artystyczna (etap okręg.: V m. – Malwina Gaj, VIII m. – Jagoda Sergiel, udział: Maja Szymaszkiewicz, Natalia Wojtasik);
  • XXXIX Olimpiada Języka Niemieckiego (II etap – Paulina Miziołek);
  • IX Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH” (etap okręg.: Aleksandra Druciak, Natalia Gąsiorowska, Paulina Zawada);
  • XX Olimpiada o Żywieniu i Żywności (II etap: Szymon Józwicki; Aleksandra Kowalczyk);
  • LVII Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym (etap okręg.: Dominik Wąsowicz, Radosław Wańczyk);
  • Olimpiada Wiedzy o III RP (II etap: Dominik Wąsowicz, Radosław Wańczyk);
  • Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie (II etap: Dominik Wąsowicz, Radosław Wańczyk);
  • XXXI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (II etap – Wiktoria Moczurad, Jagoda Kalińska, Maja Wróblewska);
  • XLII Olimpiada Geograficzna (II etap – Anna Grzęda);
  • XLII Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości Blok B Wynalazczość (I m. drużyna w składzie: Damian Ziomko, Maciej Korniewski, Szymon Józwicki; III m. i kwalifikacja do etapu centralnego - Damian Ziomko).

KONKURSY

  • XX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej (finalistka – Aleksandra Kosikowska);
  • Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" (wyróżnienie: Maciej Bagiński, Adrian Grabiec, Antoni Nowak, Martyna Filipiak);
  • MOTOROLA SOLUTIONS Zawody Robotów Mini Sumo Konkurencja „Ostatni zwycięża” (I m. dla robota stworzonego i zaprogramowanego przez zespół w składzie: Aleksandra Druciak, Patrycja Zemankiewicz, Damian Antos, Tomasz Szewczyk);
  • VI Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny (III m. – Tomasz Pasternak; IV m. – Szymon Józwicki ; II m. w drużynie z powiatu świdnickiego;
  • Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko-Planeta” (wyróżnienie – Beata Górajewska, prace przesłały także Aleksandra Komorowska i Agata Mularczyk);
  • konkurs drużynowy w ramach projektu profilaktyczno-edukacyjnego „Talerz zdrowia” (wyróżnienie – drużyna w składzie: Martyna Filipiak, Martyna Misek);
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Emocje’ (I m. – Malwina Gaj);
  • VIII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej (finalistki – Klaudia Fortuna, Karolina Zawisza, Gabriela Penczew, Zuzanna Pacześniak);
  • XI Ogólnopolski Konkurs Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości (II etap drużyna w składzie: Karolina Ścisłowicz, Jakub Janiak, Maciej Janiak);
  • konkurs „Kurs na zabytki: UNESCO do opowiedzenia, pokazania, chronienia” (I m. w kat. głosowanie internautów – kl. II d);
  • V Dolnośląski Konkurs Drużynowy z Chemii (II m. drużyna w składzie: Sara Borkowska, Szymon Józwicki);
  • VI Dolnośląski Konkurs Wiedzy o Podatkach (II etap – Marek Żubrycki);
  • VI Wojewódzki Turniej Przedsiębiorczości (I m. drużyna w składzie: Karolina Ścisłowicz, Jakub Janiak, Maciej Janiak);
  • Konkurs Filozofii Klasycznej „Europa: Skąd jesteśmy i dokąd zmierzamy? Istota kultury” (laureat – Maciej Bagiński; II etap – Krzysztof Wierzbicki, Aleksandra Stawarz, Maciej Bagiński);
  • XIII Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej (wyróż. – Klaudia Zyska);
  • Powiatowy Konkurs ”Dbam o zdrowie” HIV-AIDS (II m. – Maja Szymaszkiewicz; VI m. – Emilia Skirgajłło);
  • VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej (nagrody: Joanna Bim, Weronika Nawrocka);
  • IX Powiatowy Konkurs Turystyczny „Polskie Góry Dziedzictwem Kulturowym” (IV m. – Natalia Wojtasik);
  • 61 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski (elim. miejsko-powiatowe nagroda - Natalia Pach, wyróż. - Joanna Bim);
  • XIV Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego i Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych (I m. – Paulina Miziołek; udział: Aleksandra Kosikowska, Agata Horoszkiewicz, Martyna Dydyk);
  • XIV Powiatowy Konkurs Matematyczny (II m. – Szymon Józwicki, III m. - Tomasz Pasternak, V m. - Aleksandra Kowalczyk i Maciej Bagiński; udział: Remigiusz Dudek, Aleksandra Stawarz, Antoni Nowak, Wiktor Zabijak);
  • XVII Festiwal Pieśni Patriotycznej w Żarowie (wyróż. – Justyna Zięba);
  • konkurs na fraszkę i haiku „Dążymy do zera” Rock przeciw AIDS (nagroda – Krzysztof Wierzbicki, Patryk Rychel);
  • konkurs plastyczny „Barwy Niepodległości 2015” (nagroda – Emilia Poznańska);
  • konkurs plastyczny „Widokówka ze Świdnicy (nagroda – Jagoda Sergiel);
  • Gra Miejska „Fantastyczna Czwórka” w ramach Kongresu Turystyki Polskiej (I m. drużyna w składzie: Weronika Wizimirska, Alicja Konopka, Agnieszka Kurzawa oraz absolwent Mateusz Bortkiewicz);
  • XIV Powiatowy Konkurs Historyczny „Polska znowu wolna” (III m. – Radosław Wańczyk);
  • VI Powiatowy Konkurs o Unii Europejskiej (II m. drużyna w składzie: Karolina Ścisłowicz, Jakub Janiak, Maciej Janiak);
  • XIII Powiatowy Konkurs Wiedzy Filmowej (II m. – drużyna z kl. III d);
  • XXXIX Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” (elim. miejsko-gminne: I m. – Emilia Poznańska; II m. - Mateusz Zalewski; udział: Wiktoria Połczyńska);
  • XXIV Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK (XII m. drużyna w składzie: Aleksandra Kosikowska, Wiktoria Polczyńska, Damian Kozieł, Jakub Pawłowski, Julia Sosik);
  • XXIV Dolnośląskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK (I m. drużyna w składzie: Aleksandra Kosikowska, Wiktoria Polczyńska, Damian Kozieł, Jakub Pawłowski, Julia Sosik; II m. drużyna w składzie: Damian Ziomko, Emilia Raczyńska, Tomasz Larski, Anna Grzęda, Wiktoria Moczurad);
  • XXIV Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK (I m. drużyna w składzie: Aleksandra Kosikowska, Wiktoria Polczyńska, Damian Kozieł, Jakub Pawłowski, Julia Sosik; II m. drużyna w składzie: Damian Ziomko, Emilia Raczyńska, Tomasz Larski, Anna Grzęda, Wiktoria Moczurad);
  • Konkurs z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (I m. – Monika Sawicka);
  • Konkurs plastyczny na plakat ekologiczny pt.”Czyste dzieciaki kontra śmieciaki” (kwalifikacja do wystawy: Natalia Bierowiec, Monika Sawicka; udział - Katarzyna Oleksiewicz);
  • IV Szkolny konkurs na prezentację książki „Książka daje nam tym więcej – im więcej od niej wziąć chcemy” (I m. – Rafał Żuberek, II m - Aleksandra Stawarz, III m. – Dawid Tupcik, IV m. – Wiktoria Ślusarczyk, V m. – Tomasz Larski; nagroda publiczności Aleksandra Stawarz);
  • XXIII Szkolne Dyktando 2015 (I m. i tytuł Mistrzyni Ortografii II LO – Karolina Ścisłowicz, II m. – Sara Borkowska, III m. – Victoria Wilicka, IV – Aleksandra Kowalczyk).

DYPLOMY ZA

  • uczestnictwo w VI powiatowym konkursie „Młodość wolna od papierosa” dla drużyny z II LO od Organizatorów;
  • uczestnictwo w eliminacjach szkolnych Konkursu Filozofii Klasycznej dla Jagody Sergiel, Malwiny Gaj, Weroniki Wizimirskiej, Karoliny Ciosek, Radosława Wańczyka;
  • udział w konkursie plastycznym na plakat ekologiczny pt.”Czyste dzieciaki kontra śmieciaki” dla Moniki Sawickiej, Natalii Bierowiec, Katarzyny Oleksiewicz od Organizatorów;
  • zaangażowanie w pracę z młodzieżą oraz podziękowanie i potwierdzenie, że Piotr Rudownik pracował z uczniami II LO w Świdnicy przy tworzeniu i programowaniu robota zakwalifikowanego do Finału Konkursu Diversity 2016 od Country Managera Motorola Solutions Systems Polska Sp. z o.o.
  • udział w charytatywnej akcji Nakrętki dla Hospicjum 2015/2016 od Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

PODZIĘKOWANIA ZA

  • udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kartka Świąteczna – Boże Narodzenie – Nowy Rok” dla II LO od Dyrektora MDK-u w Świdnicy;
  • wybitne osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2015/2016 dla Doriana Pasa - Mistrza Polski i finalisty Mistrzostw Europy i Świata w Akrobatyce Sportowej w 2015 r. i 2016 r. od Dolnośląskiego Kuratora Oświaty p. Romana Kowalczyka;
  • udział klas maturalnych II LO w programie edukacyjno-prewencyjnym „Bezpieczeństwo w Internecie. Jak chronić swój wizerunek i godność” od Rektora Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu;
  • pomoc w organizacji i przeprowadzeniu IX Międzyszkolnego Konkursu Pierwszej Pomocy „Umiemy pomagać” dla Ewy Piechurskiej i Wiktorii Moczurad od Organizatorów;
  • udział w Konkursie Plastycznym „Barwy Niepodległości” dla II LO od Dyrektora MDK-u w Świdnicy;
  • pomoc w akcji na rzecz Igora dla Dyrekcji i młodzieży II LO od Stowarzyszenia Jasny Promyk Słońca;
  • przygotowanie uczniów do udziału w eliminacjach miejskich i powiatowych 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla p. Marioli Mackiewicz od Organizatorów;
  • przygotowanie drużyny do udziału w VI Wojewódzkim Turnieju Przedsiębiorczości „GPS Przedsiębiorcy” dla p. Alicji Kwiatkowskiej od Organizatorów;
  • przygotowanie drużyny do udziału w VI Dolnośląskim Konkursie Wiedzy o Podatkach dla p. Alicji Kwiatkowskiej od Organizatorów;
  • przygotowanie drużyny do udziału w VI Dolnośląskim Konkursie Wiedzy o Podatkach dla Dyrekcji II LO od Organizatorów.

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

  • Finał Strefy Wałbrzyskiej Licealiady Młodzieży Szkolnej w Piłce Plażowej Dziewcząt (III m. drużyna w składzie: Aleksandra Druciak, Aleksandra Całka, Alicja Bereta);
  • Finał Strefy Wałbrzyskiej LICEALIADY w piłce siatkowej dziewcząt (III m. drużyna w składzie: Aleksandra Druciak, Aleksandra Całka, Donata Sikorska, Patrycja Boczek, Alicja Bereta, Dominika Milanowska, Emilia Frydrysiak, Adrianna Mularczyk, Martyna Misiek, Klaudia Koblowska);
  • Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt (III m. drużyna w składzie: Patrycja Pałka, Patrycja Boczek, Agata Boruszewska, Monika Stanisz, Maja Wróblewska, Sara Borkowska, Victoria Wilicka, Marta Jaworska, Sandra Ślepokura, Emilia Skirgajłło, Patrycja Zienkiewicz);
  • Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe Chłopców (V m. drużyna w składzie: Jakub Wcisło, Remigiusz Szaradowski, Mateusz Giedrowicz, Adrian Dymitruk, Jakub Wize, Jakub Janiak, Szymon Bielecki, Dawid Bierowiec, Jan Mikuła, Martin Firczyk, Damian Kozieł);
  • Indywidualne Powiatowe Biegi Przełajowe Dziewcząt (III m. indyw. – Patrycja Pałka; IV m. - Monika Stanisz ; II m. drużyna w składzie: Patrycja Pałka, Monika Stanisz, Maja Wróblewska, Sara Borkowska, Patrycja Czaicka, Emilia Skirgajłło, Anna Góra, Klara Skrzypek, Sandra Ślepokura, Zuzanna Warchoł, Victoria Wilicka, Oliwia Jewuła);
  • Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt (II m. drużyna w składzie: Aleksandra Druciak, Aleksandra Całka, Donata Sikorska, Patrycja Boczek, Alicja Bereta, Dominika Milanowska, Emilia Frydrysiak, Adrianna Mularczyk, Martyna Misiek, Klaudia Koblowska);
  • Powiatowy Turniej Piłki Koszykowej Dziewcząt (I m. drużyna w składzie: Katarzyna Kiełbasa, Aleksandra Zych, Emilia Skirgajłło, Sandra Ślepokura, Olga Szalecka, Eleni Theodosiadou, Agata Boruszewska, Katarzyna Rainsz, Aleksandra Druciak, Oliwia Jewuła, Kamila Chojecka, Monika Sawicka);
  • Powiatowy Turniej Piłki Koszykowej Chłopców (I m. drużyna w składzie: Marcin Chodyniecki, Szymon Skrzela, Przemysław Wojtyla, Jakub Wize, Oliwier Dorosz, Konrad Mentel, Jakub Wcisło, Jan Mikuła, Dominik Grzyb, Michał Ziarek);
  • Halowa Piłka Nożna Dziewcząt (I m. w powiecie drużyna w składzie: Aleksandra Zych, Anna Góra, Beata Górajewska, Dominika Sorota, Katarzyna Kiełbasa, Katarzyna Rainsz, Monika Włodarczyk);
  • Powiatowe Zawody Tenisa Stołowego dziewcząt (III m. drużyna w składzie: Roksana Wąsowska, Ewa Kochanowska, Klaudia Koblowska);
  • Powiatowy Turniej Tenisa Ziemnego (I m. drużyna w składzie: Anna Grzęda, Klaudia Koblowska, Aleksandra Stawarz, Olga Szalecka, Bartłomiej Żelazowski; I m. - Olga Szalecka, II m. - Klaudia Koblowska, III m. - Bartłomiej Żelazowski);
  • Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej Chłopców (II m. drużyna w składzie: Adrian Dymitruk, Marcin Ostojski, Jakub Wize, Mateusz Melańczuk, Dawid Dwornik, Paweł szafraniec, Jan Mikuła, Marcin Chodyniecki);
  • Zawodowy Regionalne w Skokach przez Przeszkody (I m. w kl. L1 – Adrianna Szczepara);
  • Puchar Dyrektora II LO w Piłce Nożnej (I m. – drużyna kl. IIIa w składzie: Paweł Szafraniec, Dawid Dwornik, Jakub Kiszczyszyn, Marek Kiszczyszyn, Kamil Dziura, Mateusz Melańczuk, Marcin Chodyniecki, Piotr Zapart, Aleksander Lubas, Kamil Janiaczyk, Jakub Korzeniowski).

Z przyjemnością informujemy, iż nasz uczeń Damian Ziomko został finalistą Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.
Opiekunem ucznia jest p. prof. Tomasz Pietrzak.

Gratulujemy

Z przyjemnością informujemy,iż drużyna II LO zajęła I miejsce w eliminacjach II stopnia XLII Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości /Blok B-Wynalazczość/. Natomiast uczeń Damian Ziomko otrzymał tytuł laureata okręgowego za zajęcie III miejsca, tym samym zakwalifikował się do etapu centralnego olimpiady. Opiekunem uczniów jest pan profesor Tomasz Pietrzak.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

16 marca odbyły się eliminacje okręgowe (wojewódzkie) Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Drużyna II LO w składzie Damian Ziomko, Maciej Korniewski i Szymon Józwicki (wszyscy z klasy II a) zajęła pierwsze miejsce na Dolnym Śląsku. Indywidualnie najlepszy wynik osiągnął Damian Ziomko, który awansował do etapu centralnego. Gratulujemy drużynie i opiekunowi - panu Tomaszowi Pietrzakowi. Etap centralny, z udziałem Damiana odbędzie się w Koszalinie.

Życzymy powodzenia.

W Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Jedną z nagrodzonych jest Martyna Skowrońska z II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Stypendium wręczała pani Beata Pawłowicz - Dolnośląski Kurator Oświaty i pan Piotr Ferdorowicz - Starosta Świdnicki.

Gratulujemy