11 i 12 lutego 2013 roku we Wrocławiu odbyły się eliminacje okręgowe XXXVII Olimpiady Artystycznej – sekcja plastyki. II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy reprezentowały cztery uczennice: MAGDA MISIEWICZ, MARTA ŻABA, EWELINA RYNKIEWICZ, AGNIESZKA PIOTROWSKA.

W pierwszym dniu eliminacji uczestnicy olimpiady mieli napisać pracę pisemną na jeden z pięciu tematów zaproponowanych przez Komitet Główny Olimpiady Artystycznej w Warszawie. Uczennice naszej szkoły wybrały tematy dotyczące koncepcji pejzażu w malarstwie od XV do XXI wieku, panoramę malarstwa holenderskiego XVII wieku, oraz monografię wybitnego rzeźbiarza.

W drugim dniu eliminacji odbyła się część ustna olimpiady przeprowadzona w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Uczniowie prezentowali temat własny i omawiali dwa zestawy przeźroczy. Wszystkie osoby zakwalifikowały się do części ustnej.

Najlepszy wynik uzyskała Magda Misiewicz zdobywając VII miejsce w eliminacjach okręgowych XXXVII Olimpiady Artystycznej. Wśród 20 najlepszych uczniów dolnośląskich szkół znalazły się również: Marta Żaba, Ewelina Rynkiewicz i Agnieszka Piotrowska.

Opiekunem olimpijczyków jest pani Joanna Waksmundzka.