jFontSize
A- A A+

VIII Dolnośląska Gala Talentów organizowana jest przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty i  ma na celu promocję uzdolnionej młodzieży dolnośląskich szkół i placówek oświatowych.13 i 14 lutego 2017 r. odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Artystycznej. II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy reprezentowały dwie uczennice : Natalia Wojtasik z klasy 2 a i Gabriela Rzepka z klasy 1 d.

Humanistyczna „druga D” wzięła udział w konkursie pt. „Kurs na zabytki: UNESCO do opowiedzenia, pokazania, chronienia.” Naszym zadaniem było przedstawienie niezwykłych historii, które wiążą się z Kościołem Pokoju w Świdnicy.

8 i 9 lutego 2016 r. odbył się we Wrocławiu okręgowy etap XL Olimpiady Artystycznej. II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy reprezentowały cztery uczennice: Jagoda Sergiel , Malwina Gaj, Maja Szymaszkiewicz i Natalia Wojtasik.

W sobotę 16 stycznia 2016 r. w Krakowie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „EMOCJE”. Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 5 w Krakowie. MALWINA GAJ z klasy 3d zdobyła pierwsze miejsce w kategorii malarstwo. Osobiście gratulował Malwinie sukcesu Pan Andrzej Łazarz (dyrektor MDK Grunwaldzka 5 w Krakowie) oraz przewodniczący jury Pan dr Jacek Pasieczny (ASP Kraków, wykładowca akademicki UP).

Dyrekcja II LO w Świdnicy informuje, że do eliminacji okręgowych XL Olimpiady Artystycznej zostali zakwalifikowani następujący uczniowie:

  • Malwina Gaj - kl. IIId
  • Jagoda Sergiel - kl. IIId
  • Maja Szymaszkiewicz - kl. Id
  • Natalia Wojtasik - kl. Ia

Opiekunem uczennic jest p.prof. J. Waksmundzka.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

16 stycznia 2016r. w Krakowie odbędzie się finał Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "EMOCJE".
Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 5 w Krakowie. II LO w Świdnicy reprezentowały dwie uczennice kl. 3d Jagoda Sergiel i Malwina Gaj. Wśród 13 osób nagrodzonych w kategorii malarstwo znalazła się Malwina Gaj.

Opiekunem uczennic jest p.prof. J. Waksmundzka.
Gratulujemy.

Z przyjemnością informuję, że uczennica naszej szkoły Emilia Poznańska otrzymała nagrodę w Konkursie Plastycznym "Barwy Niepodległości" 2015. Opiekunem uczennicy jest pani Joanna Waksmundzka.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Uprzejmie informujemy, że uczennica naszej szkoły Jagoda Sergiel z klasy IIId zdobyła nagrodę w konkursie plastycznym „Widokówka ze Świdnicy” (opiekunem uczennicy jest pani Joanna Waksmundzka).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs organizuje Młodzieżowy Dom Kultury "Śródmiescie" we Wrocławiu. W konkursie wzięli udział uczniowie wszystkich klas pierwszych II LO w Świdnicy.

Wyróżnienia zdobyły:

  • Paula Baumgartner - 1d
  • Malwina Gaj - 2d
  • Kinga Żelazna - 1e
  • Kinga Knajdek - 1d

Kwalifikacje do wystawy otrzymały następujące osoby: Karolina Hrynacz, Dominika Milanowska, Maja Gadzina, Karolina Paździora, Dawid Bochajczyk, Patrycja Krzyszkowska.

Wernisaż odbędzie się 16 czerwca 2015 r. o godz.12 w Galerii MDK "Śródmieście" we Wrocławiu.

Opiekun uczestników biennale grafiki i rysunku - Joanna Waksmundzka