jFontSize
A- A A+

27 marca 2019 r. odbył się etap diecezjalny XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej. Tematyka tegorocznej edycji skupiała się wokół osoby św. Jacka Odrowąża – historycznego patrona Polski i jedynego polskiego świętego przedstawionego na kolumnadzie Berniniego na Placu św. Piotra w Watykanie. W II etapie Olimpiady wzięło udział ponad 40 uczniów z diecezji świdnickiej, wyłonionych w drodze eliminacji szkolnych. II LO reprezentowała uczennica kl. 2 a – Kinga Kępa.

Opiekunem olimpijki jest pani profesor Małgorzata Kulig.

Uczennica kl. I A Natalia Zarzeczna zakwalifikowała się do diecezjalnego etapu XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Opiekunem uczennicy jest ksiądz Marcin Januszkiewicz.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Uczennica klasy I C Kinga Borowska zakwalifikowała się do etapu diecezjalnego XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, która przebiega pod hasłem „Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka”. Opiekunem merytorycznym uczennicy jest ksiądz Daniel Koprowski. Etap diecezjalny przeprowadzony zostanie 7 marca 2018 r.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

5 i 6 czerwca 2017 r. Klaudia Tuńska oraz Natalia Moskwa – obie z klasy I b wzięły udział w finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który, jak co roku, odbył się w malowniczym Niepokalanowie pod Warszawą. Do tego etapu zakwalifikowało się ponad 120 osób z całej Polski, a uczennice II LO uzyskały wysokie wyniki z części pisemnej konkursu. Tematyka tegorocznego konkursu biblijnego obejmowała księgi prorockie (Księga Daniela oraz Apokalipsa św. Jana). W Niepokalanowie spędziły dwa bardzo obfite w atrakcje dni, podczas których miały okazję na zwiedzanie Niepokalanowa, wysłuchanie bardzo wzruszającego koncertu w wykonaniu Małgorzaty Hutek pt. „Ufam Tobie. Psalmy Dawidowe”, a także był to czas na poznanie nowych, bardzo ciekawych ludzi.

 

25 kwietnia 2017 r. odbył się etap diecezjalny XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Naszą szkołę reprezentowały: Kinga Mazur (I a), Natalia Moskwa i Klaudia Tuńska (I b). Po etapie ustnym uczennice zajęły trzy pierwsze miejsca i dostały się do etapu ustnego, w którym wzięło udział siedem osób z diecezji z najwyższą punktacją.

12 stycznia 2017 r. odbył się diecezjalny etap XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem: Orędzie Fatimskie jako znak nadziei dany przez Miłosiernego Ojca. W świdnickiej diecezji została ona zorganizowana po raz trzynasty. Do konkursu przystąpili uczniowie naszej szkoły: Emilia Poznańska i Marcin Pienio, którzy zwyciężyli w etapie szkolnym. Opiekunem olimpijczyków jest pani profesor Małgorzata Kulig.

Dnia 05.03.2015 r. uczniowie naszej szkoły: Sebastian Antos, Dominik Koryzna, Paulina Sobiś i Wojciech Zaremba wzięli udział w diecezjalnym etapie XXV Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem „ Sakramenty uzdrowienia i ich rola w życiu Kościoła”.

24 maja 2014r. absolwent II Liceum Ogólnokształcącego Karol Janik otrzymał w Katedrze Świdnickiej z rąk księdza biskupa święcenia prezbiteratu.

Następnego dnia sprawował swoją pierwszą Mszę Prymicyjną w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Świdnicy.

W imieniu Dyrekcji, Grona Pedagogicznego życzymy cierpliwości, odwagi, otwartego serca i umysłu, ciągłego wzrastania w darze i tajemnicy wybrania przez Pana oraz błogosławieństwa Bożego z okazji święceń kapłańskich.

Źródło fotografii: Parafia Miłosierdzia Bożego w Świdnicy

W dniach 24-26.04.2014 r .w Bydgoszczy odbył się Finał Ogólnopolski XXIV Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem: "Męczennicy XX wieku - świadkowie wiary". Do finału zakwalifikowało się troje uczestników naszej diecezji (dwoje uczniów z II LO w Świdnicy i jeden z II LO w Wałbrzychu). II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy reprezentowali: Karolina Dziakowicz z klasy II a oraz Dominik Koryzna z klasy I d.
Oboje uzyskali tytuł finalisty. Opiekunem finalistów była pani Małgorzata Kulig oraz ksiądz Sławomir Marek.
Uczestnicy finału mieli okazję zwiedzić Bydgoszcz i ruszyć na wycieczkę śladami męczenników II wieku. Była to chwila refleksji nad sprawami życia i śmierci, a także próba poznania granic ludzkiego okrucieństwa na przykładzie bł. ks. Jerzego Popiełuszki i wielu męczenników bydgoskich z czasów II wojny światowej.

Dnia 8.03.2014 r.w Świdnickiej Kurii Biskupiej odbył się diecezjalny etap XXIV Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem: "Męczennicy XX wieku-Świadkowie wiary". Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Dziakowicz/kl.2a/ oraz Dominik Koryzna/kl.1d/. Uczestnicy musieli rozwiązać test składający się z zadań otwartych, zamkniętych i półotwartych. Po wyjściu z auli zarówno Karolina, jak i Dominik mieli nietęgie miny i twierdzili, że słabo im poszło. Tym większym zaskoczeniem dla nich i obecnej p.prof. M. Kulig było ogłoszenie wyników; Karolina zajęła drugie, a Dominik trzecie miejsce. Obydwoje przeszli do centralnego etapu olimpiady i będą reprezentowali naszą szkołę w Bydgoszczy w dniach 24-26.04.2014. Uczniów przygotowali do olipiady: ks.SŁawomir Marek i p.prof.M.Kulig. Zarówno finaliści, jak i opiekunowie twierdzą, że przed nimi jeszcze wiele pracy. W imieniu naszej szkoły składamy im gratulacje i życzymy powodzenia w finale.