Gdyby zapytać „Jaka książka jest dla Ciebie najważniejsza”, pewnie byłoby wiele odpowiedzi, ale bez wątpienia najczęstszą z nich byłaby Biblia. Biblia – dla każdego ma inne znaczenie, lecz dla każdego jest książką ważną!

Dla uczniów II LO Biblia jest wyjątkowa, a potwierdzeniem tego było uczestnictwo w ostatnich wydarzeniach.

W poniedziałek (23.04.2012r.) odbył się Diecezjalny Etap XVI Konkursu Wiedzy Biblijnej, w którym nasze LO reprezentowały: Marlena Wołoszyn i Katarzyna Gruba. Obie dostały się do najlepszej siódemki, która odpowiadała ustnie w celu wyłonienia najlepszej trójki. Marlena zajęła 5, a Kasia 1 miejsce.

W środę (25.04.2012r.) w parafii św. Józefa odbył się Maraton Biblijny. Wzięli w nim udział przedstawiciele władzy, szkół, parafii świdnickich. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 1b, 1d, 3d, czytając fragmenty Ewangelii wg św. Mateusza.

Myślę, że te wydarzenia oraz zainteresowania nimi wśród młodzieży pomoże ukazać wszystkim sceptykom, że Biblia to księga wyjątkowa, bo jest Księgą Życia!

Tekst: Katarzyna Gruba