Michał Gajecki z klasy III b wziął udział w II etapie okręgowym jubileuszowej LX Olimpiady Chemicznej. Do tego etapu zakwalifikowało się 20 najlepszych uczniów z Dolnego Śląska. Zawody odbywały się na Uniwersytecie Wrocławskim (część teoretyczna) oraz Politechnice Wrocławskiej (część laboratoryjna oraz uroczyste zakończenie). Za awans do etapu II Och. Michał odebrał nagrody z rąk pani prof. dr hab. Anny Trzeciak - Dziekana Wydziału Chemii UWr. Wyniki II etapu zostaną ogłoszone za około dwa tygodnie.

Przy okazji jubileuszowej LX Olimpiady podsumowano ostatnie lata zawodów. Okazuje się, że II Liceum Ogólnokształcące jest 5 szkołą województwa dolnosląskiego pod względem ilości olimpijczyków w II etapie okręgowym w ostatnich pięciu latach. Wyprzedzają nas tylko XIV, VII oraz III LO z Wrocławia i II LO z Wałbrzycha.

W ostatnich pięciu latach do II etapu kwalifikowali się:

• Michał Gajecki
  • Maciej Koliński
  • Michał Krzykowski (dwukrotnie)
  • Aleksandra Lemańska
  • Mateusz Legut (który został finalistą LVI OCh.

W pierwszym etapie okręgowym, w tym roku, brali również udział: Natalia Jabłońska, Natalia Zajdel i Tomasz Ciesielski. Podziękowano za przygotowanie olimpijczyków nauczycielom chemii, między innymi panu Jackowi Iwanczowi i pani Zofii Jóźwiak.

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg