W środku ferii miały miejsce zmagania uczestników II etapu okręgowego 59 Olimpiady Chemicznej. Wśród najlepszych trzydziestu uczniów dolnoślaskich szkół znalazł się uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy - Maciej Koliński. Zawody II etapu olimpiady trwają dwa dni, pierwszego część teoretyczna na Uniwersytecie Wrocławskim, którą uroczyście otworzył Dr hab. Robert Wieczorek - prodziekan do spraw nauczania. W drugim dniu odbyły się zmagania laboratoryjne w gmachu Wydziału Chemii Politechniki Wrocławskiej. Tam również odbyło się wręczenie nagród i spotkanie uczestników olimpiady oraz opiekunów z władzami obu uczelnii. Wyniki II etapu zostaną podane 22 lutego, wtedy dowiemy się, czy Maciej wystąpi w finale ogólnopolskim.
II Liceum Ogólnokształcące, jako jedyna szkołą naszego powiatu corocznie bierze udział w olimpiadzie chemicznej.

Opiekunami olimpijczyków są Jacek Iwancz i Zofia Jóźwiak.