Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/lo2/domains/lo2.swidnica.pl/public_html/plugins/system/gantry/gantry.php on line 406
MATEUSZ DRĄG I MAKSYMILIAN ZABIJAK W KOLEJNYM ETAPIE LXV OLIMPIADY CHEMICZNEJ - ? II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy
jFontSize
A- A A+

Komitet Główny Olimpiady Chemicznej ogłosił wyniki etapu okręgowego LXV Olimpiady Chemicznej. Z przyjemnością informujemy, że do kolejnego etapu dostało się dwóch uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha: Mateusz Drąg (kl. II A) oraz Maksymilian Zabijak (kl. III B). W zawodach okręgowych brał również udział Grzegorz Kaczmarek (kl. II A), któremu zabrakło kilku punktów, aby zakwalifikować się dalej. Zawody odbyły się w listopadzie na Uniwersytecie Wrocławskim.

Mateusz i Maksymilian potwierdzili po raz kolejny swoje chemiczne umiejętności, we wrześniu byli najlepsi na Dolnym Śląsku w Drużynowym Konkursie Chemicznym organizowanym przez Politechnikę Wrocławską. Teraz warto podkreślić, że Mateusz Drąg znalazł się wśród najlepszych 10 chemików dolnośląskich, jako najlepszy uczestnik spoza Wrocławia.

II etap okręgowy odbędzie się na początku lutego na Uniwersytecie Wrocławskim (część pisemna) oraz Politechnice Wrocławskiej (część laboratoryjna). Najlepsi zakwalifikują się do finału w Warszawie. Życzymy powodzenia.

Opiekunami olimpijczyków w II LO są pani Katarzyna Mamica-Pasternak i pan Jacek Iwancz.

Wyniki na stronie olimpiady: http://www.olchem.edu.pl/

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg