22 lutego w siedzibie świdnickiego Urzędu Miasta odbył się I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej „Unia Europejska – historia i teraźniejszość”, organizowany przez Koło Ligi Kobiet Polskich w Świdnicy pod patronatem europosłanki Lidii Geringer de Oedenberg. Do walki o główną nagrodę – wizytę w Parlamencie Europejskim – stanęły trzy drużyny złożone z uczniów świdnickich szkół średnich. Obok reprezentantów Technikum Ekonomicznego oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w rozgrywkach uczestniczyli także przedstawiciele naszego LO – Krzysztof Wilk, Maciej Krogel oraz Dawid Tymiński z klasy II d.

Zespół pod opieką p. prof. Ryszarda Gwoździa zmierzył się z pięcioma zadaniami. Uczniowie musieli między innymi rozszyfrować skróty nazw unijnych instytucji, wykazać się wiedzą o historii, strukturze i działalności Wspólnoty, rozpoznać przedstawionego na fotografii polityka. Po zaciętej rywalizacji najlepsza okazała się drużyna z naszego liceum. II miejsce zajęła reprezentacja III LO, zaś na trzeciej pozycji uplasowali się przedstawiciele świdnickiego Ekonomika. Nagroda główna (w całości ufundowana przez poseł Geringer de Oedenberg), czyli wyjazd do Strasburga – powędrowała w ręce naszych drugoklasistów, którzy w czerwcu wraz z p. prof. Gwoździem odwiedzą siedzibę Parlamentu Europejskiego.

Maciej Krogel