Zespół z II. LO w Finale Krajowym III edycji Międzynarodowego Konkursu „Młodzież w lasach Europy - Young People in European Forests” 2012/2013.

Uczniowie klasy I B – Sławomir Czerniak, Krzysztof Kowalski i Michał Trzciński znaleźli się grupie 37. zespołów z całej Polski, która zakwalifikowała się do krajowego finału by wziąć udział w zmaganiach o pierwsze miejsce i wyjazd do Portugalii.

21 maja odbył się kolejny etap Międzynarodowego Konkursu „Młodzież w Lasach Europy” w reprezentacyjnej sali SGGW – Auli Kryształowej. Zebrały się tam zespoły wraz z opiekunami. Dodatkowo większości grup towarzyszyli przedstawiciele Nadleśnictw w strojach galowych. Po krótkiej inauguracji uczniowie przystąpili do rozwiązywania testów w języku angielskim, a czas przewidziany na tę część – 90 minut, dla większości był wystarczający. Po trudach testu uczestnicy udali się na przygotowany dla nich posiłek.

Ogłoszenie wyników, połączone z wręczeniem wszystkim uczestnikom upominków i materiałów edukacyjnych, odbywało się w miłej atmosferze i wszyscy wymienieni uczestnicy nagradzani byli oklaskami. Nasi zawodnicy uplasowali się na 14. miejscu z punktacją dającą olbrzymią satysfakcję.

Chłopcy, jako jedyny zespół, reprezentowali powiat świdnicki. Serdeczne gratulacje!

Opiekun grupy – Beata Misiewicz