23 stycznia 2010 roku odbyły się zawody okręgowe XXXIX Olimpiady Biologicznej. Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa uczniów klas II i III o profilu biologiczno – chemicznym i matematyczno-fizycznym. Byliśmy najliczniejszą grupą z całego województwa, na tle 195 osób dopuszczonych do etapu okręgowego nasza trzydziestka stanowiła duży procent. Jak się okazało byliśmy jedyną reprezentacją naszego miasta.

Jak co roku uzyskaliśmy wysokie oceny prac badawczych , w grupie trzynastu wyróżnionych prac nasz uczeń Dawid Niżyński zajął trzecie miejsce w prezentacji przed KOOB. Praca Damiana Gajeckiego zyskała najlepszą opinię Komisji Okręgowej.

Poprzez udział w zawodach drugiego stopnia uczniowie poszerzają swoją wiedzę, zdobywają doświadczenie, nawiązują znajomości w grupie rówieśniczej co zaowocuje w przyszłości w czasie adaptacji do rzeczywistości studenckiej;) W szranki tegorocznych zawodów stanęli:

1. Katarzyna Dąbek
  28. Sabina Gierat
  29. Joanna Gregorczyk
  30. Joanna Pepera

Opiekunami uczniów są nauczycielki biologii panie; Beata Dratwa i Beata Misiewicz.

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w jubileuszowej XXX Olimpiadzie Biologicznej.

ob002.jpg
ob008.jpg