jFontSize
A- A A+

Miło nam poinformować, że do etapu okręgowego XXXVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej zakwalifikowały się trzy uczennice z klas biologiczno–chemicznych II LO im. S. Banacha w Świdnicy:

Anastazja Lato i Sandra Sowa z klasy II Bg oraz Wiktoria Woźniak z klasy II B po szkole podstawowej. Ich zadaniem było wykonać pracę badawczą na jeden z poniższych tematów:

  1. Przedstaw z miejsca Twego zamieszkania przykłady podjętych działań zmierzających do zachowania zasobów przyrody dla przyszłych pokoleń.
    W przypadku, gdy Twoim zdaniem takich nie ma, podaj własny plan takich przedsięwzięć wraz z uzasadnieniem.
  2. Zapylenie powietrza w Polsce wiąże się ściśle ze spalaniem węgla kamiennego. Wskaż z miejsca Twego zamieszkania działania zmierzające do istotnej poprawy tego stanu.
    W przypadku, gdy Twoim zdaniem takich nie ma, przedstaw własny plan takich przedsięwzięć wraz z uzasadnieniem.

Każda z uczennic wykonała pracę w miejscu zamieszkania, przedstawiła zaobserwowany problem, sposoby jego rozwiązania i przekazała efekt w wyznaczonym terminie do oceny Komisji Okręgowej.

Wszystkie trzy prace wykonano na najwyższym poziomie, w ocenie komisji uznanie zdobyła praca Anastazji Lato – Starodrzew w Białej siedliskiem cennych gatunków saproksylicznych.

Tym samym Anastazja znalazła się w gronie siedmiu najlepszych uczestników z terenu Dolnego Śląska i 4-5 czerwca uczestniczyła w etapie centralnym OWE. Ze względu na obostrzenia odbył się on formie zdalnej.

Gratulacje dla Anastazji, trzymamy kciuki za udział w części dalszej a dla  wszystkich uczestniczek  podziękowania za ogrom pracy i wysoki poziom wykonania.

Opiekunem uczennic jest p. prof. Beata Misiewicz.

Anastazja-Lato---praca.jpgAnastazja-Lato.jpegSandra-Sowa---praca.jpgSandra-Sowa.jpgWiktoria-Woniak---praca.jpgWiktoria-Woniak.jpg