22 kwietnia odbył się etap wojewódzki XXXII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej w Zespole Szkół nr 22 we Wrocławiu.

Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna w składzie: Jagoda Kalińska z III B, Wiktoria Moczurad z II B oraz Paweł Tymiński z II C.

1 kwietnia w Krakowie, w Instytucie Zoologii UJ odbyła się Polska edycja Międzynarodowego Konkursu Neurobiologicznego. Z całego kraju zjechali się młodzi entuzjaści wiedzy neurobiologicznej wraz z opiekunami. Jedną z młodszych finalistek konkursu była Zofia Tomala – uczennica klasy I B z II LO.

1 grudnia przypada Światowy Dzień Walki z AIDS. Aby podkreślić wagę problemu oraz szerzyć działalność edukacyjno-profilaktyczną Rejonowy Oddział PCK w Świdnicy wraz z Wydziałem Zdrowia Starostwa Powiatowego w Świdnicy co roku organizuje powiatowy etap konkursu dot. przeciwdziałania AIDS pod hasłem "Dbam o zdrowie".

16 kwietnia odbył się etap wojewódzki XXXI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej we Wrocławiu.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klas biologiczno – chemicznych:

• Wiktoria Moczurad – IB
  • Jagoda Kalińska - IIB
  • Maja Wróblewska - IIB

Z przyjemnością informujemy,iż do etapu wojewódzkiego XXXI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej zakwalifikowały się następujące osoby:

1. Kalińska Jagoda
  2. Moczurad Wiktoria
  3. Wróblewska Maja

Opiekunem uczniów jest pani prof.Beata Misiewicz.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

1. grudnia, z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS, odbył się Powiatowy Konkurs” Dbam o zdrowie” o HIV/AIDS. W siedzibie Świdnickiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża spotkało się 26. uczestników z 13. szkół ponadgimnazjalnych.

Uczennica II LO w Świdnicy Kinga Buras otrzymała wyróżnienie w XXI Ogólnopolskiej Wystawie Pokonkursowej z cyklu "Ziemia jest jedna" - za wysoki poziom artystyczny prac konkursowych oraz twórcze zaangażowanie.

Gratulujemy.

Zespół z II. LO w Finale Krajowym III edycji Międzynarodowego Konkursu „Młodzież w lasach Europy - Young People in European Forests” 2012/2013.

Uczniowie klasy I B – Sławomir Czerniak, Krzysztof Kowalski i Michał Trzciński znaleźli się grupie 37. zespołów z całej Polski, która zakwalifikowała się do krajowego finału by wziąć udział w zmaganiach o pierwsze miejsce i wyjazd do Portugalii.

W tym roku odbyła się już III edycja Międzynarodowego Konkursu "Młodzież w lasach Europy". Naszą szkołę reprezentowały cztery zespoły z pierwszych i drugich klas biologiczno – chemicznych. 12 kwietnia o godzinie 14:00 w obecności Komisji Szkolnej rozpoczęły się zmagania zespołów, które trwały półtorej godziny.

Dyrekcja II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy z przyjemnością informuje, że uczennica naszej szkoły Alicja Szadziewska zajęła I miejsce w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia (etap rejonowy) i weźmie udział w etapie wojewódzkim w marcu 2014r.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.