Miło nam poinformować, iż Kamil Kałużny, uzdolniony matematyk z klasy IV A, wziął udział w etapie okręgowym 75. Olimpiady Matematycznej.  Czekamy z niecierpliwością na wyniki. 18 marca zostanie opublikowana lista osób zakwalifikowanych do III etapu olimpiady. Kamilu, gratulujemy i trzymamy kciuki.

Miło nam poinformować, że Maria Muszewska z kl. III A i Kamil Kałużny z kl. IV A zakwalifikowali się do etapu okręgowego XVII Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki, który odbędzie się 28 stycznia w Nowej Soli. Opiekunem uczniów jest pani Agnieszka Grymek. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Miło nam poinformować, że Kamil Kałużny z kl. III a zajął I miejsce w XI Indywidualnym Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym, który w tym roku odbył się w I LO w Łowiczu. Kamil zwyciężył w konkursie indywidualnym oraz drużynowym, w którym wraz z uczniami I LO, reprezentował powiat świdnicki. Do konkursu naszego ucznia przygotowywała pani Agnieszka Grymek.
Serdeczne gratulacje!

W dniu 14.04.2023 r. w Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy odbył się XIX Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas 3 szkół średnich z powiatu świdnickiego.
W pierwszej dwunastce konkursu znalazło się 6 uczniów naszej szkoły. II miejsce zajął Kamil Kałużny.
Dwunastkę uzupełnili: Miłosz Kałwak, Antoni Pieszczoch, Szymon Kaczmarek, Michał Stawarz i Janek Bieszczad.
Kamil reprezentować będzie powiat w konkursie międzypowiatowym w Łowiczu.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

652 uczniów szkoły średniej ukończyło tegoroczną edycję Studium Talent na PWR z fizyki lub matematyki. W tym gronie znalazło się 20 uczniów, którzy otrzymali oceny celujące (6 z matematyki i 14 z fizyki). Dla nich drzwi na studia PWR stoją już otworem. Jedną z osób, która otrzymała ocenę celującą jest Kamil Kałużny z klasy 3A. Kamil w czwartek odebrał gratulacje i nagrody na uroczystej gali finałowej w auli Politechniki Wrocławskiej.

Zdjęcia ze strony Politechnika Wrocławska
Gratulujemy!

Miło nam poinformować, że Kamil Kałużny z klasy 3A awansował do etapu okręgowego Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki. Tym bardziej należy docenić sukces Kamila, że zadania na olimpiadzie obejmują w większości materiał z klasy czwartej.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach.

27 kwietnia 2022 r. odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Matematyczny. Naszą szkołę reprezentowali:  Dawid Kruk, Alicja Rembisz, Kamil Kałużny, Miłosz Kałwak i Szymon Kaczmarek.
Miło nam poinformować, że Dawid Kruk zajął 2 miejsce a Kamil Kałużny miejsce 3. Tym samym chłopcy zakwalifikowali się do etapu międzypowiatowego, który odbędzie się w Kartuzach.
Opiekunkami uczniów są pani Beata Wróbel-Gębala oraz pani Agnieszka Grymek.
Gratulujemy i obiecujemy trzymać kciuki!

Z przyjemnością informujemy, że do etapu okręgowego Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki awansowało siedmioro uczniów z kl. 3Ag: Wiktoria Adamska, Ewelina Kalicka, Alicja Kuszpit, Maria Wicher, Michał Bortkiewicz, Marcin Lasak, Kacper Wilgus.
Etap okręgowy odbędzie się 30 stycznia w Nowej Soli. Trzymamy kciuki!!!

Poznaliśmy ostateczne wyniki tegorocznej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH. Aleksander Rzyhak, reprezentujący Banacha, uzyskał tytuł laureata i ma już indeks uczelni.
Finał odbył się w Krakowie. Nasz laureat wraz z przygotowującą go do turnieju panią Agnieszką Grymek, jak coroczna tradycja wymaga, zrobili wspólne zdjęcie z naszym Patronem - Stefanem Banachem - na krakowskich plantach.
W tegorocznej olimpiadzie wzięło udział sześcioro uczniów II LO: Weronika Trojan, Błażej Bandyk, Marcin Kołodziejski, Aleksander Rzyhak, Bartosz Piwowarczyk i Dawid Rurzyński.

Gratulujemy Matematycznej Ekipie Banacha!

4 marca 2021 r. odbył się w Nowej Soli etap okręgowy Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH. II LO im. Stefana Banacha godnie reprezentowało 6 uczniów z klasy 3a: Weronika Trojan, Błażej Bandyk, Marcin Kołodziejski, Aleksander Rzyhak, Bartosz Piwowarczyk i Dawid Rurzyński. Nasi uczniowie uzyskali wysokie wyniki.
Do etapu centralnego, który odbył się 25 kwietnia 2021 r. w Krakowie awansował Aleksander Rzyhak.
Olkowi gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na wyniki finału z Krakowa.