jFontSize
A- A A+

W Zakopanem już po raz ósmy został zorganizowany Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny, w którym wzięli udział młodzi zdolni matematycy z 4 powiatów: świdnickiego, kartuskiego, tatrzańskiego i łowickiego. Integralną częścią konkursu jest wcześniejszy konkurs powiatowy, w wyniku którego wyłaniana jest drużyna z danego powiatu. I tak po przeprowadzeniu etapu powiatowego w skład drużyny powiatu świdnickiego weszli: Jakub Blach i Sebastian Melańczuk, obaj z II LO, Michał Spisak z Zespołu Szkół Mechanicznych, Wojciech Drochomirecki z I LO. Drużyna naszego powiatu nie dała nikomu żadnych szans zdobywając wszystkie miejsca na podium, zarówno indywidualnie, jak i drużynowo.

Indywidualnie Kuba Blach zajął II miejsce, a Sebastian Melańczuk miejsce IV.

Naszym matematykom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Miło nam poinformować, że uczniowie II LO otrzymali wyróżnienia w konkursie matematycznym „Kangur”.

Najlepszy wynik osiągnął Michał Butmankiewicz z klasy II a. Wyróżnienie otrzymali również: Paula Kaczmarczyk z klasy I b, Konrad Sosnowski z klasy I a. Gratulujemy wyróżnionym.

18 kwietnia2018 r. odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół średnich. II LO reprezentowało 11 uczniów. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że odnieśliśmy ogromny sukces. W pierwszej dziesiątce konkursu znalazło się 7 uczniów naszej szkoły. I miejsce z maksymalną liczbą punktów do zdobycia zajęło trzech uczniów, w tym: Jakub Blach i Sebastian Melańczuk z II LO.

Hubert Miziołek i Jakub Pawłowski, uczniowie klasy III A otrzymali tytuł laureatów ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki. Są jedynymi laureatami z naszego powiatu. Jakub i Hubert mają już zagwarantowany indeks Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

18 marca 2018 r. uczniowie II LO, Jakub Pawłowski i Hubert Miziołek wraz z panią Agnieszką Grymek, wybrali się do Krakowa na finał Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki.

Zanim jednak dotarli do Akademii Górniczo-Hutniczej, postanowili wykorzystać sytuację i „odwiedzili Stefana Banacha”. A ściślej mówiąc, znaleźli na Plantach Krakowskich ławeczkę poświęconą naszemu patronowi. Poniższe zdjęcia są dowodem tego spotkania.

Hubert Miziołek oraz Jakub Pawłowski (obaj z klasy III a) awansowali do finału Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki. Jest to trudna olimpiada, gdzie zawodnicy muszą wykazać się wiedzą matematyczną wykraczającą poza materiał realizowany w szkole średniej. Z przyjemnością należy odnotować, że aż siedmioro uczniów II LO awansowało do II etapu, a spośród nich Jakub i Hubert znaleźli się w finale. Trzymamy za nich kciuki 17 marca w trakcie finału w Krakowie.

Opiekunem olimpijczyków jest pani Agnieszka Grymek.

W kolejnej edycji Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH rewelacyjnie spisali się uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego. Aż siedmioro awansowało do etapu okręgowego, który odbędzie się pod koniec stycznia w Nowej Soli. 

W dniach od 31 maja do 1 czerwca w Kartuzach odbywał się „Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny dla szkół ponadgimnazjalnych”. Nasz powiat reprezentowało czworo uczniów świdnickich szkół. Jednym z nich był uczeń naszej szkoły Kuba Pawłowski.

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie uzyskali bardzo dobre wyniki w konkursie matematycznym „Kangur”.

W II Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy odbyła się ósma edycja „Powiatowego Konkursu Matematycznego dla gimnazjalistów z powiatu świdnickiego”. Wzięło w nim udział 59 uczniów z 12 szkół gimnazjalnych naszego powiatu.