22 maja 2019 r. w Świdnicy odbył się rejonowo-okręgowy etap XXVII Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Z wielką przyjemnością gratulujemy naszym ratownikom, którzy kolejny już raz zwieńczyli swoją sumienną i wytrwałą pracę zwycięstwem w mistrzostwach poświęconych ratowaniu zdrowia i życia ludzi. Zadaniem uczestników było właściwie rozpoznanie różnych urazów i chorób, udzielenie prawidłowo pomocy, w tym resuscytacji z defibrylacją oraz wykazanie się wiedzą z zakresu pierwszej pomocy i Prawa Humanitarnego.

8 marca 2019 r. odbył się miejsko-gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Nasza uczennica Olga Węgłowska z kl. II d, podtrzymując dobrą tradycję strażaków z Liceum Banacha w Świdnicy, zajęła I miejsce w turnieju wiedzy pożarniczej i awansowała do etapu rejonowego, który odbędzie się już 20 marca.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Z przyjemnością informujemy, że w powiatowym konkursie „Dbam o zdrowie HIV/AIDS”, który odbył się 4 grudnia 2018 r., miejsce I zajął Tomasz Kamionka (II B) a miejsce V Aleksandra Kośna (II B).

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Uchwałą Kapituły Odznaki Honorowej Polskiego Czerwonego Krzyża pani profesor Dorota Durlej została wyróżniona Odznaką Honorową PCK IV stopnia.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

7-9 czerwca 2018 r. w Rzeszowie odbyły się XXVI Mistrzostwa Polski Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Nasi najmłodsi ratownicy nie przestraszyli się dymiącego samochodu, wybuchu w bimbrowni, ani poszkodowanego z amputowaną nogą. Sprawdzili się w ratowaniu i opiece nad małymi dziećmi, ich rodzicami oraz ciężko chorymi seniorami. Nie załamało ich nawet wykonywanie resuscytacji przez dziesięć minut oczekiwania na przyjazd pogotowia!

19 maja 2018 r. w Opolu odbyły się Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. To już kolejna grupa naszych młodych ratowników gotowa ratować życie i zdrowie poszkodowanym w różnych i bardzo zaskakujących wypadkach. Nasz zespół w składzie: Natalia Janiszewska z kl. I d oraz Aleksandra Kośna, Hanna Kusideł, Paulina Weresz, Tomasz Kamionka z kl. I b, wygrywając 25 kwietnia etap rejonowy, a następnie 19 maja etap okręgowy, awansował do elity 16 najlepszych w kraju młodzieżowych zespołów ratowniczych, które 7-9 czerwca w Rzeszowie będą rywalizować o tytuł Mistrza Polski Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

25 kwietnia 2018 r. w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK nasi ratownicy kolejny raz pokazali, że są najlepsi i można na nich polegać. Zdobywając największą liczbę punktów (517) zespół Natalii Janiszewskiej wygrał zawody i awansował do etapu okręgowego. Skład mistrzowskiego zespołu: Natalia Janiszewska (I d), Tomasz Kamionka, Aleksandra Kośna, Anna Kusideł oraz Paulina Weresz (wszyscy z kl. I b).

20 marca 2018 r. odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Kolejny raz nasi strażacy nie zawiedli i pokazali, że można na nich polegać, ponieważ posiadają wyjątkową wiedzę pożarniczą i ratowniczą.

13 marca 2018 r. odbyły się eliminacje miejsko-gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie II LO: Emilia Poznańska (III c), Aleksandra Myczkowska (I a) i Bartłomiej Żelazowski (III a). Cała trójka zakwalifikowała się do etapu rejonowego, który odbędzie się w przyszłym tygodniu w Marcinowicach.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Jan Paweł II

Nasza tegoroczna droga do Rzeszowa była długa, trudna i wyboista. W trzech etapach mistrzostw wzięło udział ponad 1000 zespołów z całej Polski. Nasi uczniowie wygrali etap rejonowy i powtórzyli ten sukces w zawodach okręgowych, który był organizowany na terenie naszej szkoły. Do szesnastki najlepszych zespołów w kraju awansowali: Aleksandra Kosikowska, Damian Kozieł, Julia Sosik, Wiktoria Polczyńska z kl. 2 c, Jakub Pawłowski z kl. 2a, Maciej Trojan z kl. 1 b – zawodnik rezerwowy. Zespół wspierała również Ewa Piechurska z kl. 2 a.