W piątek, 1 grudnia, odbył się etap powiatowy Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS ''Dbam o Zdrowie''. Z przyjemnością informujemy, że naszą szkołę reprezentowały Zuzanna Filip oraz Lena Król, uczennice klasy 2c. Nasze reprezentantki nie zawiodły i wykazały się imponującą wiedzą na temat HIV/AIDS. W klasyfikacji końcowej Lena Król zajęła drugie miejsce a Zuzanna Filip miejsce czwarte. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

2–4 czerwca 2023 r. w Łodzi odbywał się etap centralny Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Tym razem w naszym zespole ratowniczym wystąpiło w finale pięć Super Dziewczyn,  które okazały się najmłodszym zespołem tego elitarnego grona młodych adeptów pierwszej pomocy. W finałowych zmaganiach XVI najlepszych zespołów starało się sprostać różnorodnym wyzwaniom wynikającym z ratowania ludzkiego zdrowia i życia: otarcia, złamania i oparzenia, przewlekłe choroby i nagłe kłopoty, panika, apatia i defibrylacja, poszukiwanie poszkodowanego albo jego palca uciętego, strzelanina w parku lub rana na karku, druty w dłoni,  szkła w stopie, w stawie podtopienie lub alkoholowe upojenie. Nasze Super Dziewczyny wytrwały walcząc również z własnymi emocjami i fizycznym zmęczeniem a za wylane na trasie siódme poty uzyskały siódmą lokatę mistrzostw!!!
Skład naszej reprezentacji: Marcelina Wójcik – kapitan zespołu, Kamila Kądziołka, Alicja Leszko, Daria Piechurska, uczennice klasy Ia, Lena Król oraz Lena Majewska – uczennice klasy Ic.
GRATULUJEMY!

Drużyna ratowników z Banacha, po wygraniu zawodów powiatowych, wzięła udział w etapie wojewódzkim XXIX Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK we Wrocławiu. Z dumą informujemy, że również na Dolnym Śląsku zajęła I miejsce i tym samym awansowała do etapu centralnego. W etapie wojewódzkim nasz zespół wystąpił w składzie: Marcelina Wójcik, Kacper Czubaszek, Alicja Leszko, Daria Piechurska, Lena Majewska oraz rezerwowe: Lena Król, Zuzanna Filip, Kamila Kądziołka. Do zawodów przygotowuje młodzież niezawodna pani Dorota Durlej.
Trzymamy kciuki za występ naszej ekipy w finałach krajowych, które odbędą się na początku czerwca w Łodzi. Nasza ekipa będzie zmagać się z kolejnymi przypadkami chorób, urazów i wypadków, doskonaląc swoje umiejętności w niesieniu pierwszej pomocy.

W minioną środę, 26 kwietnia, świdnicki Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża kolejny już raz zaprosił uczniów szkół ponadpodstawowych na Mistrzostwa Pierwszej Pomocy, które tym razem były rozgrywane na terenie III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Liczna grupa naszych uczniów bardzo aktywnie wsparła organizatorów w przeprowadzeniu tej wyjątkowej rywalizacji. Nie zawiedli też młodzi ratownicy z Banacha pokazując, że umieją bezpiecznie rozwijać swoje różnorodne talenty. W klasyfikacji punktowej mistrzostw nasi uczniowie zajęli zaszczytne pierwsze miejsce i tym samym wywalczyli awans do etapu okręgowego, który odbędzie się już w najbliższą sobotę we Wrocławiu. Nasi ratownicy walczyli w składzie: Marcelina Wójcik, Kacper Czubaszek, Kamila Kądziołka, Alicja Leszko, Daria Piechurska, Lena Król, Zuzanna Filip, Petro Kuleshov-Perederii, Aniela Dziedzic, Emilia Szymczak oraz Lena Majewska. Dziękujemy wszystkim naszym uczniom, którzy pomagali w organizacji mistrzostw, a naszym ratownikom gratulujemy świetnych rezultatów.

24 listopada odbyły się Międzyszkolne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy organizowane przez Świdnicki Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. Nasi Ratownicy pokazali, że mimo pandemii „nie zardzewieli” i można liczyć na ich pomoc w każdej trudnej sytuacji. Nasz zespół wykazał się najlepszymi umiejętnościami i wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz Prawa Humanitarnego i w rywalizacji międzyszkolnej zajął PIERWSZE MIEJSCE! Do zwycięstwa zespołu przyczynili się również uczniowie z klasy 1a i 1c, którzy brali aktywny udział w treningach urazowych, a podczas rywalizacji międzyszkolnej wspierali Naszych mentalnie, za co bardzo im dziękujemy.

Nasi Mistrzowie to: Marysia Muszewska, Oliwia Witkowska, Bartosz Grabowiec, Kacper Małodobry z klasy 2a oraz Tosia Teuerle i Martyna Zając z klasy 2b.

Gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Nasi ratownicy: Natalia Janiszewska z kl. II d, Nadia Antonowicz, Tomasz Kamionka, Aleksandra Kośna, Hanna Kusideł z kl. II b oraz Martyna Kordiak z kl. I b zakończyli swą rywalizację jako ósma drużyna w Polsce!

22 maja 2019 r. w Świdnicy odbył się rejonowo-okręgowy etap XXVII Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Z wielką przyjemnością gratulujemy naszym ratownikom, którzy kolejny już raz zwieńczyli swoją sumienną i wytrwałą pracę zwycięstwem w mistrzostwach poświęconych ratowaniu zdrowia i życia ludzi. Zadaniem uczestników było właściwie rozpoznanie różnych urazów i chorób, udzielenie prawidłowo pomocy, w tym resuscytacji z defibrylacją oraz wykazanie się wiedzą z zakresu pierwszej pomocy i Prawa Humanitarnego.

8 marca 2019 r. odbył się miejsko-gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Nasza uczennica Olga Węgłowska z kl. II d, podtrzymując dobrą tradycję strażaków z Liceum Banacha w Świdnicy, zajęła I miejsce w turnieju wiedzy pożarniczej i awansowała do etapu rejonowego, który odbędzie się już 20 marca.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Z przyjemnością informujemy, że w powiatowym konkursie „Dbam o zdrowie HIV/AIDS”, który odbył się 4 grudnia 2018 r., miejsce I zajął Tomasz Kamionka (II B) a miejsce V Aleksandra Kośna (II B).

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Uchwałą Kapituły Odznaki Honorowej Polskiego Czerwonego Krzyża pani profesor Dorota Durlej została wyróżniona Odznaką Honorową PCK IV stopnia.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.