jFontSize
A- A A+

Z przyjemnością informujemy, że w powiatowym konkursie „Dbam o zdrowie HIV/AIDS”, który odbył się 4 grudnia 2018 r., miejsce I zajął Tomasz Kamionka (II B) a miejsce V Aleksandra Kośna (II B).

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Uchwałą Kapituły Odznaki Honorowej Polskiego Czerwonego Krzyża pani profesor Dorota Durlej została wyróżniona Odznaką Honorową PCK IV stopnia.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

7-9 czerwca 2018 r. w Rzeszowie odbyły się XXVI Mistrzostwa Polski Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Nasi najmłodsi ratownicy nie przestraszyli się dymiącego samochodu, wybuchu w bimbrowni, ani poszkodowanego z amputowaną nogą. Sprawdzili się w ratowaniu i opiece nad małymi dziećmi, ich rodzicami oraz ciężko chorymi seniorami. Nie załamało ich nawet wykonywanie resuscytacji przez dziesięć minut oczekiwania na przyjazd pogotowia!

19 maja 2018 r. w Opolu odbyły się Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. To już kolejna grupa naszych młodych ratowników gotowa ratować życie i zdrowie poszkodowanym w różnych i bardzo zaskakujących wypadkach. Nasz zespół w składzie: Natalia Janiszewska z kl. I d oraz Aleksandra Kośna, Hanna Kusideł, Paulina Weresz, Tomasz Kamionka z kl. I b, wygrywając 25 kwietnia etap rejonowy, a następnie 19 maja etap okręgowy, awansował do elity 16 najlepszych w kraju młodzieżowych zespołów ratowniczych, które 7-9 czerwca w Rzeszowie będą rywalizować o tytuł Mistrza Polski Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

25 kwietnia 2018 r. w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK nasi ratownicy kolejny raz pokazali, że są najlepsi i można na nich polegać. Zdobywając największą liczbę punktów (517) zespół Natalii Janiszewskiej wygrał zawody i awansował do etapu okręgowego. Skład mistrzowskiego zespołu: Natalia Janiszewska (I d), Tomasz Kamionka, Aleksandra Kośna, Anna Kusideł oraz Paulina Weresz (wszyscy z kl. I b).

20 marca 2018 r. odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Kolejny raz nasi strażacy nie zawiedli i pokazali, że można na nich polegać, ponieważ posiadają wyjątkową wiedzę pożarniczą i ratowniczą.

13 marca 2018 r. odbyły się eliminacje miejsko-gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie II LO: Emilia Poznańska (III c), Aleksandra Myczkowska (I a) i Bartłomiej Żelazowski (III a). Cała trójka zakwalifikowała się do etapu rejonowego, który odbędzie się w przyszłym tygodniu w Marcinowicach.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Jan Paweł II

Nasza tegoroczna droga do Rzeszowa była długa, trudna i wyboista. W trzech etapach mistrzostw wzięło udział ponad 1000 zespołów z całej Polski. Nasi uczniowie wygrali etap rejonowy i powtórzyli ten sukces w zawodach okręgowych, który był organizowany na terenie naszej szkoły. Do szesnastki najlepszych zespołów w kraju awansowali: Aleksandra Kosikowska, Damian Kozieł, Julia Sosik, Wiktoria Polczyńska z kl. 2 c, Jakub Pawłowski z kl. 2a, Maciej Trojan z kl. 1 b – zawodnik rezerwowy. Zespół wspierała również Ewa Piechurska z kl. 2 a.

27 kwietnia 2017 r. odbyły się XXV Mistrzostwa PCK w Pierwszej Pomocy – etap rejonowy.

W zawodach wzięło udział 13 zespołów. Nasi ratownicy kolejny raz pokazali, że nawet w sytuacji zagrożenia życia można na nich polegać. Uczniowie ratowali poszkodowanych z wypadku komunikacyjnego. Opatrywali rany rąbane, ciete, ugryzienia oraz poparzenia. Ratowali zdrowie nawet lekarzowi z zawałem mięśnia sercowego oraz panikującej pielęgniarce. Ani prowadzenie resuscytacji, ani opatrywanie złamanej nogi nie odebrało im chęci do niesienia pomocy potrzebującym.

W środę 29 marca 2017 r. odbyły się Rejonowe Mistrzostwa „Młodzież zapobiega pożarom” i kolejny raz Emilka Poznańska z klasy II c wygrała te zawody, awansując tym samym do etapu dolnośląskiego, który odbędzie się 25 kwietnia 2017 r. w Jaworzynie Śląskiej.