Są pozytywne aspekty kwarantanny - oprócz oczywiście zwiększenia się naszego bezpieczeństwa i spowolnienia rozprzestrzeniania się choroby Corvid-19. Lawinowo wzrasta liczba programistów LNU - mamy już 59 63 67 73 zarejestrowanych użytkowników!

Angelika Chanas najlepsza w Polsce w turnieju psychologicznym. Ma już indeks na UJ!!! Mimo nadzwyczajnej sytuacji po raz dwunasty odbył się Ogólnopolski Turniej Psychologiczny. Udział w nim stał się już tradycją uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. S. Banacha w Świdnicy. W tym roku wśród zwycięzców Turnieju znalazła się nasza maturzystka Angelika Chanas, która zaprezentowała bardzo szeroką wiedzę oraz dociekliwość i zainteresowanie problematyką psychologiczną. Ponadto wykazała się umiejętnością wyciągania samodzielnych wniosków, wyrażania myśli w sposób dojrzały, spójny i zwięzły. W Turnieju uczestniczyli uczniowie z 434 szkół ponadpodstawowych z całej Polski.

,,Zagajnik” to pozaszkolny i międzyszkolny (tworzą go uczennice i uczniowie II LO i ZSB-E) projekt gry komputerowej w języku Python opartej na tekście w połączeniu ze statyczną grafiką. Gra nie jest tworzona w celach sprzedażowych, jest to jedynie okazja do nauki pracy w grupie i praktyki nabytych już umiejętności. Wszystko odbywa się w przyjaznej i swobodnej atmosferze.

6 grudnia, w Mikołajki, drużyna II LO w składzie: Amelia Pieszczoch z 1Ap, Michał Pietrzak z 1Ag, Wiktor Dębek z 2C oraz Kacper Wilgus z 1Ag udała się wraz z opiekunem, Pawłem Polczykiem na Hackaton LNU  na Politechnikę Wrocławską, gdzie wraz z innymi 7 drużynami rywalizowała w rozwiązywaniu arcytrudnych zadań z programowania. Efektem tych wysiłków było zdobycie 4 miejsca! Gratulacje!

15 czerwca 2018 roku w Krakowie miał miejsce VII finał walk robotów klasy mini sumo pod nazwą Diversity. Organizatorem konkursu o zasięgu ogólnokrajowym jest firma Motorola Solutions. Konkurs odbył się po raz siedemnasty, jednak formę walk robotów ma dopiero od siedmiu lat. Uczniowie II LO ze Świdnicy biorą co roku udział w tym konkursie i aż pięciokrotnie wyjeżdżali do Krakowa na finały krajowe.

6 kwietnia zostały ogłoszone wyniki ogólnopolskiego konkursu programistycznego Diversity 2018. Po raz kolejny drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego zakwalifikowała się do finału. Skład drużyny: Natalia Wojtasik, Jakub Pawłowski, Michał Bałwanowski (wszyscy z klasy III A) oraz Aleksandra Kosikowska z III C.

Dnia 31 maja o godz. 8 rano ze Świdnicy wyruszyła na podbój Krakowa ekipa Rudikonów w składzie: Natalia Wojtasik, Aleksandra Kosikowska, Michał Bałwanowski oraz opiekun p. Piotr Rudownik. Jakub Pawłowski główny programator naszej drużyny miał dojechać do nas w czwartek, ponieważ w tym samym czasie w Łowiczu zmagała się z zadaniami z matematyki w Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym.

3 kwietnia 2017 r. została ogłoszona lista szesnastu drużyn, które przechodzą do ogólnopolskiego finału konkursu walk robotów Mini Sumo – Diversity 2017. Do najlepszej szesnastki zakwalifikowała się drużyna z naszej szkoły, czyli Rudikony.

Koniec pierwszej dekady czerwca upływał w Krakowie pod znakiem słońca. Świeża zieleń liści drzew i trawników oraz mieniące się barwami tęczy krzewy zachęcały do spacerów po Plantach. Rynek aż huczał od turystów. Dało się słyszeć rozmowy w językach ze wszystkich stron świata. W powietrzu wyraźnie dało się wyczuć zbliżające się Światowe Dni Młodzieży. Jedynie Adaś na swoim postumencie stał w spokoju i zadumie, jakby głowił się nad tym, co w tym roku będzie się działo na Motorola Diversity 2016.

Czytelnicy miesięcznika „Elektronika dla wszystkich” w numerze lipcowym natknęli się na ciekawy artykuł. Na okładce czasopisma znajdował się projekt naszego ucznia Tomka Szewczyka z klasy IIIa. Devastator – tak nazwał on projekt cyfrowego zegarka wizualnie przypominającego paczkę dynamitu.