14 grudnia zespół uczniów z naszej szkoły w składzie: Cezary Siwek, Panajotis Daras oraz Joanna Kowalska, wziął udział w Mistrzostwach Polski Robotów w kategorii walk Minisumo. Po 3 zwycięskich walkach wystąpiła usterka, która wyeliminowała naszego robota z dalszych zawodów. Mistrzostwa 2012 zorganizowano we Wrocławiu i była to pierwsza edycja tego konkursu. Rywalizowano w następujących konkurencjach: walki robotów Minisumo, Line Follower(gdzie robot ma za zadanie przejechać trasę wskazaną przez czarną linię ma macie), Freestyle (dowolny pokaz robota), Roboty mobilne wykonujące zadania (w tym roku robot-ratownik, czyli uratowanie ludzika w stylu LEGO z 'płonącego', zawalonego gruzami miasta), Mistrzostwa Modeli Robotów, Konkurs Rysunków Robotów, Konkurs Mody Robotycznej (dla najmłodszych), Konkurs Tańca Robotycznego - indywidualny. Jak widać różnorodność dyscyplin była imponująca. I chociaż naszym uczniom nie udało się uzyskać wysokich wyników, to mieli okazję obejrzeć inne fascynujące pokazy.