jFontSize
A- A A+

Centrum Oprogramowania firmy Motorola Solutions w Krakowie od 2000 roku prowadzi konkurs pod nazwą „Diversity”. Tytułowa różnorodność odnosi się nie tylko do konkurencji ale również, a może zwłaszcza do składu zespołów biorących udział w konkursie. Każda drużyna musi się składać przynajmniej w połowie z dziewcząt. Taka polityka firmy wynika z badań i doświadczenia, które pokazały, że zespoły składające się z pań i panów pracują efektywniej i mają lepsze wyniki. Od 3 lat konkurs „Diversity” przyjął nową formę – walki robotów klasy Mini Sumo. Również od 3 lat zespoły z II LO w Świdnicy biorą udział w eliminacjach tego konkursu. Dwa lata temu drużyna z naszej szkoły zdobyła III miejsce w finale ogólnopolskim. Rok 2015 okazał się być sprzyjającym naszej szkole i na 2 drużyny biorące udział w eliminacjach jedna została zakwalifikowana do finału w Krakowie.

W skład finałowej drużyny z naszej szkoły wchodzą: Aleksandra Druciak, Patrycja Zemankiewicz, Grzegorz Dobroń i Tomasz Szewczyk – wszyscy z klasy IIA. Jest to grupa bardzo różnorodna pod względem zainteresowań. Ola jest siatkarką w składzie Reprezentacji Polski Młodzików. Tomek i Grzesiek biorą również udział w Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości gdzie zaprojektowali i wykonali innowacyjną, magnetyczną piastę do roweru. Cała grup poświęciła dużo czasu podczas ferii zimowych na dopracowanie zadań konkursu Diversity. Awans do finału jest zasłużoną nagrodą.