jFontSize
A- A A+

Miło nam poinformować, że do etapu okręgowego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach zakwalifikowała się Wiktoria Krzyżańska z kl. I D. II etap konkursu odbędzie się 15 marca we Wrocławiu.

Opiekunką uczennicy jest p. Alicja Kwiatkowska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

16 marca 2017 r. Karol Żmijewski oraz Maksymilian Zabijak (kl. I B) uczestniczyli w II etapie VII Dolnośląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach organizowanego przez Dolnośląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych we Wrocławiu.

7 czerwca 2017 r. dwa zespoły z naszej szkoły w składzie: Anna Boroń, Natalia Ziomko i Maksymilian Zabijak oraz drugi zespół: India Bogusławska, Emilia Łopacka oraz Natalia Moskwa wzięły udział w gali finałowej, która podsumowywała trwający od marca Kongres Młodzieży Przedsiębiorczej.

 

W ubiegłą środę (5 kwietnia 2017 r.) odbyła się XII już edycja Wojewódzkiego Turnieju Przedsiębiorczości. Do walki o zwycięstwo stanęło osiem drużyn z całego województwa dolnośląskiego, w tym dwie ze Świdnicy – z II Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych, który był organizatorem konkursu.

<table border="0">
<tbody>
<tr>
<td style="width: 30%; text-align: center;"><img src="/images/olimp.jpg" border="0" width="140" /></td>
<td>
<p style="text-align:justify;">Miło nam poinformować, że <strong>Marcin Pienio</strong> z kl. I a przeszedł pomyślnie eliminacje do II etapu I edycji Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach.</p>
<p style="text-align:justify;">Marcinowi gratulujemy i życzymy powodzenia w II etapie.</p>
</td>
</tr>
</tbody>
</table>

Informuję, że drużyna Naszej Szkoły w składzie:

  1. Karolina Ścisłowicz
  2. Maciej Janiak
  3. Jakub Janiak
z klasy IIb zakwalifikowali się do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości organizowanego przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

W dniu 22 marca 2016r. w Urzędzie Miasta odbył się VI Wojewódzki Turniej Przedsiębiorczości organizowany przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Świdnicy. Z przyjemnością ogłaszamy, że drużyna naszej szkoły w składzie: Karolina Ścisłowicz, Jakub Janiak, Maciej Janiak, zajęła I miejsce, pokonując drużyny z Dolnego Śląska.

Uprzejmie informujemy, że do II etapu VI Dolnośląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach zakwalifikował się Marek Żubrycki (opiekun p.prof. A.Kwiatkowska).
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Dnia 20 listopada, w Krzyżowej odbył się konkurs  z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, organizowany przez Sudecką Izbę Przemysłowo-Handlową oraz Fundację „Krzyżowa”.  Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy IA Monika SawickaZajęła ona pierwsze miejsce w konkursie na najlepszy pomysł: „Światowy Dzień Przedsiębiorczości”. Nagrodą była karta podarunkowa do sieci sklepów MediaExpert. Uczennicą opiekowała się Pani Alicja Kwiatkowska.

W dniu 31 marca 2014 r. uczennice klasy I b: Marta Mularczyk, Katarzyna Legut i Marta Sozańska wzięły udział w I etapie ogólnopolskiego konkursu „Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości” organizowanego przez Studenckie Forum Business Centre Club. Ich zadaniem było rozwiązanie „case study”. Dziewczyny zakwalifikowały się do najlepszej dziesiątki w województwie dolnośląskim. Do następnego etapu przygotowywały się pod czujnym okiem p. Alicji Kwiatkowskiej. 10 kwietnia pod opieką p. Iwony Tomaszewskiej wyjechały na Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, gdzie rozwiązały kolejne „case study”, a następnie zaprezentowały swój projekt przed komisją. Uczennice II LO uzyskały wyróżnienie.