Już po raz drugi uczniowie II LO w Świdnicy zostali finalistami Dolnośląskiego Konkursu Przedmaturalnego organizowanego przez Centrum Kształcenia Ustawicznego Scientia Institute we Wrocławiu. Celem Konkursu jest zainteresowanie uczniów naukami ścisłymi i przyrodniczymi. W tym roku w ramach konkursu można było odpowiadać na pytania z matematyki, biologii, chemii i fizyki. Wszystkie etapy konkursu realizowane są na Platformie Edukacyjnej, a zatem wymagają od ucznia nie tylko wiedzy z poszczególnych przedmiotów, ale przede wszystkim samodyscypliny.

Do finału z biologii zakwalifikowały się Magdalena Ślusarczyk z kl. 2b /uczennica prof. B. Misiewicz/ i Anna Lasak z kl. 2a /uczennica prof. B.Misiewicz/. Finał konkursu odbył się 11.04.2013 po raz pierwszy w formie zdalnej na Platformie Edukacyjnej. Może tak będzie wyglądać nasza przyszłość: sprawdziany, egzaminy, konkursy, matura – przed komputerem w szkole. W dniu 17.04.2013 odbędzie się finał w formie zdalnej z chemii z Anną Lasak z kl. 2a /uczennica prof. K. Mamicy-Pasternak/, a w dniu 19.04.2013 finał z fizyki, do którego zakwalifikował się Mateusz Uss z kl. 3a /uczeń prof. M. Grzyla/. Finał z fizyki niestety jeszcze w formie stacjonarnej we Wrocławiu. Wszystkim finalistom życzymy otrzymania tytułu laureata konkursu, a tym którzy chcieliby wziąć udział w konkursie przedmaturalnym zapraszamy w przyszłym roku.

Urszula Brzeźniak-Mirecka