W konkursie na Najlepszego Maturzystę Dolnego Śląska organizowanym przez „Gazetę Wrocławską” tegoroczny absolwent II LO – Mateusz Legut - znalazł się w dziesiątce najlepszych.

Mateusz jest jedynym przedstawicielem naszego miasta wśród najlepszych maturzystów.

Chcąc wyłonić najlepszych maturzystów redakcja „Gazety Wrocławskiej” wzięła pod uwagę 8 egzaminów maturalnych, w tym dwa ustne. Z tych egzaminów Mateusz uzyskał czterokrotnie wynik 100% (chemia, język angielski, język polski).

Warto wspomnieć, że Mateusz był finalistą Olimpiady Chemicznej (na zdjęciu w tracie zawodów centralnych na Politechnice Warszawskiej) oraz miał duże osiągnięcia w olimpiadach języka angielskiego i biologii. Obecnie Mateusz jest studentem Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wynik egzaminu maturalnego, który kwalifikował do znalezienia się wśród najlepszych uzyskała również Agata Nawojowska – trzykrotnie 100% - ale zasadą konkursu było zgłoszenie tylko jednego ucznia każdej szkoły.